pátek 29. května 2009

Recenze Sony PRS-505


Moc hezká recenze na čtečku eBooks od Sony PRS-505 vyšla na serveru Grafika.cz.

Resumé recenze je tato:

"Sony PRS-505 je hodně zajímavá čtečka elektronických knih, která je především kvalitou svého zpracování trochu někde jinde oproti některým svým méně dokonalým „plastovým“ konkurentům s E Ink displejem. Displej ebook readeru podle mého názoru papír připomíná sice jen vzdáleně, ani při delším čtení však s jeho využíváním nemám žádné problémy. Technologie E Ink Vizplex je ve srovnání s TFT LCD nesrovnatelně lepší právě z hlediska komfortu dlouhodobého čtení knih i úhlů pohledu na displej, nicméně nemohu si pomoci, ve srovnání s papírem to pořád nějak není to úplně „pravé ořechové“.

Možnost přehrávat zvukové MP3 a AAC soubory bude pro někoho možná také zajímavá, je to ale jen doplňková funkce PRS-505. Dovedl bych si představit i vestavěný mikrofon pro nahrávání hlasových poznámek, nic takového ale u PRS-505 bohužel nenajdeme. Dodávaný firemní software eBook Library je ubohost sama o sobě, zde se společnost Sony opravdu má za co stydět. Relativně vysokou cenu Sony PRS-505 nemá moc smysl komentovat, ceny konkurenčních ebook readerů (leckdy pochybné značky i kvality) jsou často ještě vyšší. Přidáním vcelku užitečného AC adaptéru a vhodné lampičky by se zisky z prodeje zase tak moc nesnížily, proč ale nic takového v základním balení není, to je opět otázka pro společnost Sony."


Je samozřejmě velká škoda, že tato čtečka není na našem trhu dostupná oficiálními prodejními kanály.

Rady, jak si čtečku vylepšít a jak konvertovat knihy, najdete zde na serveru Pepak.net. Ten server opravdu doporučujeme!

Žádné komentáře:

Okomentovat