středa 24. června 2009

Co nového u iPhone a eBooks


17.6. vyšel nový operační systém pro iPhone všech generací. To, že vyšel, je natolik omleté, že to nebudu opakovat. Nemluvě o tom, že se to vůbec neshoduje se zaměřením tohoto blogu.
Ale pár věcí se opravdu změní i u ebooks. Podívejme se na ně.

1. Podpora češtiny
iPhone už teď umí česky nejenom psát i číst, ale veškeré ovládání je možné přepnout do češtiny. Pokud to uděláte, tak ve Stanze budete mít přímý přístup do Palmknih přes on-line library. Když nám to výrobce Stanzy loni v listopadu sliboval, tak jsme se tvářili skepticky... a udělali to, co slíbili. A bez upozornění. Super kluci a holky, jen škoda, že je koupil Amazon.

2. Nákup obsahu přímo z aplikace
Apple ve firmware 3.0 také umožní nakupovat obsah (tedy například knihy) přímo z aplikací (tedy například Stanzy). Co to asi bude znamenat: vytvoří se bezpečný prodejní kanál, k tomu velmi spolehlivý (mohu-li soudit z dosavadních zkušeností s iTunes) a v neposlední řade velmi, ale velmi komfortní. Super záležitost, která by mohla pomoci většímu rozšíření elektronických knih. Celá záležitost má jedinou vadu: ta aplikace, ze které se prodává obsah, nesmí být zdarma. Jako u ledsasčeho od Apple mi není toto nařízení pochopitelné.

Žádné komentáře:

Okomentovat