pondělí 8. června 2009

Drby a krátké zprávičky

V tomto článečku najdete krátký souhrn zpráviček ze světa ebooks.

Předně na webu pepak.net vyšla reakce na můj článek o DRM. Musím přiznat, že autor to vzal zgruntu a napsal lepší článek než já. Takže přátelé, klikněte na odkaz a čtěte, ten článek stojí za to!
Mimochodem nádherné přirovnání k DRM padlo na konferenci na nyx.cz: DRM je jako povinnost číst knihy pouze na záchodě :-)

Na Computexu byla uvedena nová čtečka Netronix EB 500 a 600. 5" a 6" displeje nejsou nic výjimečného, ale na fotkách z čínského Engadgetu je vidět čtečka s úhlopříčkou 9,7" - a to už stačí i na ten zatracený formát PDF ve formátu A4 přes celou obrazovku. A jinak čtečku Netronix EB 100 znáte jako Cybook Bookeen Gen3...

Když jsme u Bookeenu... Minulý týden jsem se bavil se zástupci firmy Acomp, distributora Bookeenu v České republice. A zdá se, že se můžeme těšit na firmware s podporou adresářů. A také pár nových čteček. Víc neprozradím, nevím, co je ofiko informace. Ale myslím si, že lidé z Acompu sami na tento blog nečím přispějí...

Tady najdete video recenzi Kindle 3.

AvantGo, jeden z hrdinů minulosti, zavírá krám. Nyní se to decentně nazývá "změna". Vzpomínáte si na tu slávu, když jste měli na Palmu III obsah oblíbených webů? A pamatujete si na ten vztek, když AvantGo své kanály zpeněžil?

Čtečka Jointech JE100 má dotykový LCD displej a Windows CE. Dotykový displej vypadá lákavě, ale LCD a Windows CE mě trochu děsí.

Tak to je ve stručnosti vše, co mě zaujalo v minulém týdnu a nevydalo na samostatnou zprávu. Pokud vás zprávičky zaujmou, budu pokračovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat