pondělí 15. června 2009

Drby a krátké zprávičky 2

Máme tady další dávku drbů. Začneme zbarevna.

Barevný elektronický papír
Samsung vyvinul elektronický papír, který dokáže zobrazit i video. Vtip je v tom, že umí přepínat mezi módy elektronického papíru a klasického displeje. Jde zatím o prototyp 10" displeje, počet 64 zobrazitelných barev není zatím úchvatný. Ale je to určitá cesta vpřed.
Zdroj zprávy najdete na Tech-On.

Prodej ebooks meziročně vyrostl o 228%
Na základě výsledků IDPF vzrostl velkoobchodní prodej ebooks v USA o 228% a dosáhl 12.1 mil. USD. Hezké číslo :-)

Pořad o ebooks na ČT24
Byl jsem pozván do televize, abych poreferoval o elektronických knihách. Moderátorka měla předem připravené otázky někým, kdo se ne zcela orientoval v problematice a bohužel jsem se je stačil dozvědět až v živém vysílání. Autor otázek zřejmě považoval uvedení nové varianty (třetí) Kindle za jeho světovou premiéru, naopak já pochopil až den poté, co asi mysleli těmi otázkami na historickou chvíli. Jak to celé dopadlo si můžete vychutnat tady: ČT24.

Začíná to přibližně na 1:53:50 záznamu.

Jinak to, že 20% lidí dává přednost ebooks, beru jako úžasnou zprávu pro ebooks - před pár lety by to byla nula (toto je výsledek ankety na konci pořadu).

Instantní vůně knihy
Pokud patříte mezi staromilce a při čtení elektronické knihy vám chybí vůně opravdové papírové, tak mám pro vás řešení. Šustění knih si pusťe do sluchátek.

Žádné komentáře:

Okomentovat