středa 5. srpna 2009

E-ink čtečky knih – Novinky na českém trhu


Z Acompu (tedy od největšího distributora ebooks čteček u nás) mi přišel souhrn novinek. Ty jsou to natolik zajímavé věci, že jej kopíruji beze změn.

Nový portál s největší nabídkou E-Ink čteček na jednom místě

Společnost Acomp s.r.o. spustila nové stránky na adrese http://www.digiknihy.cz/ Na těchto stránkách najdete v současné době všechny elektronické čtečky knih založené na E-Ink technologii, které jsou dostupné na českém trhu. Jedná se o modely :

 • Bookeen Cybook Gen3
 • Bookeen Cybook Gen3 Deluxe
 • Bookeen Cybook OPUS
 • iRex Digital Reader 1000S
 • Jinke Hanlin eReader V3
 • Jinke Hanlin eReader V5
 • Sony PRS-505 (silver, blue, red)

Další modely jsou v přípravě, stejně jako srovnávací tabulka všech modelů a další informace o čtečkách knih a jejich technologii.

Bookeen Cybook Gen3 – nová verze čtečky, nové firmwary

Od začátku srpna jsou v prodeji nové verze čteček Cybook Gen3 a Cybook Gen3 DELUXE. Změn je hned několik, asi nejzásadnější je použití rychlejšího čipu 400MHz a tím opravdu výrazné zrychlení celé čtečky. Odezvy kurzoru v menu jsou nyní prakticky okamžité. Další novinkou je nový firmware, který je instalovaný ve čtečkách (verze 1.4), přidány jsou následující funkce :

 • Podpora adresářů, můžete zapnout adresářové zobrazení nebo vypnout a zůstat u původního zobrazení všech knih společně.
 • Přibyla funkce „smazat soubor“, po stisku bočního tlačítka s ikonou koše, se Vás čtečka zeptá, zda chcete soubor odstranit, po potvrzení jej vymaže.
 • Tlačítka + a – nyní při čtení formátu mobipocket fungují jako zoom. Zvětšují resp. zmenšují písmo vždy o jeden stupeň.
 • Přidána funkce „opakování“ pro ovládací tlačítka. Tj. pokud například při čtení držíte šipku dolů, čtečka otáčí stránky do doby než tlačítko pustíte, interval mězi přetočením strany je cca 1s.
V průběhu srpna budou uvedeny 2 nové firmwary:
 • verze 1.5 pro mobipocket DRM verzi
 • verze 2.0 pro Adobe DRM
Obě verze budou fungovat na všech verzích Cybook Gen3 i Cybook OPUS.

Novinky na trhu
5“ E-Ink čtečka Cybook OPUS s pohybovým senzorem.
Čtení nebylo nikdy jednodušší.
Cybook Opus je nová čtečka elektronických knih společnosti Bookeen. Tuto čtečku můžete jednoduše ovládat jednou rukou a perfektně zapadne do každé kapsy. Do vnitřní paměti s kapacitou 1GB můžete nahrát tisíce knih. Cybook Opus se může pochlubit impozantním E-Ink displejem s rozlišením 200dpi, který spíše než displej připomíná papír s vysokým kontrastem navíc s ultra nízkou spotřebou energie. Díky svému pohybovému senzoru se může obraz automaticky natáčet na výšku nebo na šířku.
Nejlehčí elektronická kniha na trhu.
S hmotností mobilního telefonu nabízí Cybook Opus komfortní zobrazovací plochu o velikosti 5", přičemž používá nejnovější E-Ink technologii displeje. Díky rozlišení obrazovky 200dpi, má uživatel stejný pocit, jako by četl z klasického papíru, ale se všemi výhodami, které poskytuje digitální čtečka knih. Můžete si ji vzít kamkoli a číst stejně dobře doma na gauči nebo na pláži na přímém slunci. Se svou interní pamětí 1GB může Cybook Opus obsahovat více než tisíc knih. Kamkoli jdete, můžete mít svou knihovnu sebou.
Díky technologii E-ink a Li-Pol baterii stačí nabíjet Vás Cybook Opus jen po každých 8000 přetočených stránkách. Na jedno nabití tak můžete číst i několik týdnů. Cybook umožňuje přístup do katalogu Mobipocket™ a Adobe®. Intuitivní a rychlé prostředí umožňuje přístup k nejširšímu katalogu na internetu od zdarma přístupné klasiky až po nejnovější bestsellery.
Písmo pro každé oko.
CYBOOK OPUS se dokáže perfektně přizpůsobit každému uživateli – v nabídce je celkem 12 různých velikostí písma od těch nejmenších, díky kterým zobrazíte na jedné stránce nejvíce informací až po ty obrovské, které můžete číst, pokud máte slabší zrak.
Doporučená koncová cena : 6250,- Kč bez DPH

Nejlevnější E-Ink čtečka na trhu - Jinke Hanlin eReader V5.

"Měsíc na pustém ostrově – žádný problém!"
Hanlin eReader V5 je přenosný elektronický přístroj speciálně vyvinutý pro čtení elektronických knih a dalších elektronických dokumentů. Tato elektronická čtečka knih spotřebovává jen minimum energie, takže díky integrované 1000mAh baterii vydrží až jeden měsíc na jedno nabití (počítáno pro cca 300 přečtených stran denně). Této miniaturní spotřeby je dosaženo pomocí speciálního displeje s technologií elektronického inkoustu (E-Ink). Díky tomuto displeji je zobrazovaný text velmi podobný textu vytištěnému na běžném papíru. Displej má velikost 5“ s vysokým rozlišením (800x600) . Displeje s technologií E-ink nejsou podsvíceny, takže maximálně šetří Vaše oči a text je výborně čitelný na přímém slunci, stejně jako při běžném osvětlení.
Hanlin eReader V5 váží pouhých 160g a díky rozšiřitelnosti základní paměti 384MB až o 16GB SD kartu můžete mít všechny své knihy vždy sebou. Přístroj podporuje velmi širokou škálu formátů (PDF, DOC, WOLF, MP3, HTML,TXT, CHM, FB2, Djvu, PNG, TIF, GIF, BMP, JPG, PPT, EPUB, LIT). Výhodou je podpora adresářů, pro přehledné třídění vašich knih a dokumentů. Samozřejmostí je ovládání v češtině a podpora českých fontů pro správné zobrazení.
Doporučená koncová cena : 4990,- bez DPH
Dostupnost Cybook OPUS i Hanlin V5 je shodně konec srpna / začátek září.

Žádné komentáře:

Okomentovat