pondělí 3. srpna 2009

Nový hardware - Sony, Apple, přehled

Sony

Podle MobileRead a e-Ink-Info se začínají rýsovat kontury nových dvou čteček od Sony. PRS-300 bude mít menší 5" displej, bude bez podpory zvuku a bez slotu pro paměťové karty. PRS-600 pak bude mít vetším 6" displej, budí mít podporu přehrávání a možná i nahrávání a bude vybavena slotem pro SD/MS karty.

Další informace na MobileRead. Žádný slot na paměťové karty, žádná bezdrátová síť, zato u vyššího modelu dotykový displej... budou se oficiální specifikace lišit?

Uniklé informace o modelu PRS-600 pak napovídají, že by mohl mít i lepší fonty - viz TeleRead. Především by měly být o něco tlustší, tudíž lépe čitelné, než jak bývalo doteď zvykem. Uvidíme...

Apple

Podle e-Ink-Info se chystá na zaplňující se trh se čtečkami e-knih vstoupit i Apple. Vypadá to, že to bude něco jako 10,6" tablet, možná s OLED displejem, ale u Apple jeden nikdy neví.

Co se pokládá za jisté je fakt, že se Apple nejspíš nestane prodejcem e-knih, tedy nejspíš nepřijde s něčím jako iTunes pro hudbu. Nejspíš se Jobsovi zdá tato oblast obchodu ještě složitější a větší džungle, než obchod s hudbou.

Velký přehled

Přehled na iReader Review sumarizuje nejspíš všechny stávající technologie pro čtečky e-knih. Přehled je to rozsáhlý, ale pokud si chcete nastudovat informace o současném stavu technologií, je to výborný začátek.

Žádné komentáře:

Okomentovat