pondělí 16. listopadu 2009

Konečně - ePub na Windows Mobile!

(Není to zrovna žhavá novinka, ale to by snad nemělo vadit.)

Museli jsme čekat hodně dlouho, ale dočkali jsme se. Aplikace je sice pořád v beta stádiu (no, spíš alfa), ale je tu něco konkrétního, hmatatelného. Jo - a co to vlastně je za aplikaci? Freda.

Měla by umět číst ePub, to samo o sobě stačí - zatím ale funguje pouze z hlavní paměti (není možno instalovat na kartu nebo do Internal Storage v Diamondovi), formátování textu není finální a rychlost je taky zatím nic moc.

Je zajímavé, že platforma Windows Mobile čekala na svou čtečku knih ve formátu ePub tak dlouho. Zdá se, že WM se opravdu propadají, že ostatní platformy dokážou získat mnohem lepší podíl na trhu, že v Redmondu zaspali a tak podobně. Nebo možná "manažeři nečtou, protože musí pořád na všechny strany rozesílat wordovské dokumenty a powerpointové prezentace, které tvoří v mobilech na cestách." :) No comment.

Přejme sobě i autorovi, ať se daří a ať máme brzo (jedinou) použitelnou aplikaci pro čtení ePub na Windows Mobile...

Zdroj: TeleRead, wmpoweruser.com

4 komentáře:

 1. Právě se snažím spustit na Samsungu Omnia Pro B7610, ale nechce jít :-(

  OdpovědětVymazat
 2. S touto aplikací hlásí problémy více uživatelů. Snad další verze bude lepší.

  OdpovědětVymazat
 3. proto sem rad ze sem presel na iPhone, ackoliv je to predrazenej mobil, tak proste takovyhle veci nema ... vice ci mene stal stejne jako HTC Kaiser II kteryho sem kupoval pred rokem a pul, ale umi toho podstatne vic vcetne eBook cteni v kombinaci Stanza/wifi/calibre ...

  OdpovědětVymazat
 4. Na druhou stranu na Windows Mobile funguje dobře MobiPocket. Takže to není tak jednoznačné. Používám teda iPhone :-)

  OdpovědětVymazat