pondělí 25. března 2013

Šestkrát tři a šest navrch. Magnesia Litera 2013 nominovala.

324 přihlášených, 24 nominovaných. V šesti kategoriích vždy tři tituly, v próze, která je už tradičně kategorií nejsledovanější, o Magnesii Literu soupeří 6 knih. Vítěze i poražené poznáme 24. dubna, kdy budou prestižní literární ceny vyhlášeny na slavnostním ceremoniálu na Nové scéně Národního divadla v Praze. Samozřejmě, za účasti kamer České televize.

Ta nebude ale přítomna pouze na slavnostním vyhlášení - počínaje posledním březnovým dnem se budeme setkávat na ČT 1 s nominovanými autory prostřednictvím krátkých medailonů. Každý den hned po Televizních novinách od 20.00 hod.

Seznámit se s nominovanými autory mohou čtenáři i naživo - od 27. března do 17. dubna budou probíhat jejich autorská čtení v Knihovně Václava Havla v Galerii Montmartre. Pokud plánujete cestu do Prahy, určitě se zastavte.

Magnesia Litera elektronicky? Máme Hájíčka i Fischerovou

Nominace v kategorii Próza? Třikrát Druhé město, dvakrát Host, jednou Triáda. Hájíček, Kratochvíl, Fischerová, Katalpa, Blažíčková, Brabcová. Tři muži, tři ženy. Zda zafungovala náhoda nebo se držela porota kvót Evropské unie o rovnoprávném zastoupení mužů a žen? Nevíme. Co ale víme, je to, že pět ze šesti nominovaných knih hlavní kategorie máme jako e-knihu. 

V e-shopu je máme všechny na jedné stránce, zobrazte si je jedním kliknutím - Magnesia Litera 2013 - nominované knihy.


Žádné komentáře:

Okomentovat