čtvrtek 28. března 2013

Vnitřní kruh. Královna severské detektivky potřetí

Je-to-prostě-nekonečná-jízda. Severská detektivka. Stále nová jména. A stále lepší knihy autorů, které už známe. Mari Jungstedtové, královně severské detektivky, autorce přezdívané Jo Nesbø v sukních, patří mezi ty druhé. Právě v těchto dnech jí v nakladatelství Kniha Zlín  po románech Neviditelný a Této tiché noci vychází třetí kniha -  napínavá skládanka v hlavní roli s komisařem Knutasem a televizním reportérem Johanem Bergem se jmenuje Vnitřní kruh.

Kůň bez hlavy a ztracená studentka

Zápletka? Gotland uprostřed léta. Dvě malé dívky objeví v ohradě koně bez hlavy. Komisař Knutas se pouští do pátrání po pachateli odporného činu, brzy se ale s vyšetřováním ocitá ve slepé uličce. Mezinárodní skupina studentů archeologie pracuje na vykopávkách v místech, kde se právě odkrývá tisíc let starý vikinský přístav. Nálada mezi studenty je vynikající, téměř každý den pořádají společné večírky.

Uvolněná atmosféra je však náhle přerušena zmizením jedné ze studentek. Knutase tentokrát nečeká klidné léto. Může být mezi oběma událostmi nějaká spojitost?

Kupte si Vnitřní kruh v e-shopu

Víc informaci? Brzy. Chystáme pro vás recenzi. Sledujte náš Facebook, odkaz na recenzi najdete právě tam.


Žádné komentáře:

Okomentovat