sobota 20. dubna 2013

Ve službách klanu očima SaFika, který cestuje

Plížím se podzemím Severních hor a někde za mnou se ozývají výbuchy. Členové mého klanu umírají, ale já, Herbert Duncan ještě pořád žiji. Už nepočítám zranění a moje tělo se pomalu stává magickým artefaktem. Ve struktuře kostí mám magické diagramy a už se nezdržuji vkládáním aktivních drahokamů do své zbroje. Vkládám je rovnou do svých kostí. Jsem ještě člověkem, co se mi to stalo?

Herbert Duncan byl shledán neschopným vykonávat řemeslo čaroděje pro svůj klan Hastů, ale protože se již do otroctví prodal, musí dvacet let fárat v Severních horách a těžit pro klan aktivní drahokamy. Ty jsou zdrojem bohatství a moci. Klan možná přežije, pokud se stane dostatečně bohatým. Soupeři jsou dál a tak je to kdo z koho. Oficiálně jsou války mezi klany zakázány pod přísným trestem, ale co císař Vegaše nevidí…

Při jedné výpravě do podzemí dojde k závalu a Duncan s dalšími nešťastníky zůstane uvězněn v šachtě s 2 000 metry skály nad hlavou. Duncan se ujme role vůdce a snaží se je dostat zpátky na povrch. Po cestě objeví skladiště drahokamů a tak začíná cesta klanu na vrchol a Herbova cesta až na samé dno. Z boje mezi klany Hastů a Maleriatů si toho Herbert Duncan moc nezapamatuje, ale co bude vědět vždy je to, kdo jsou jeho nepřátelé a jemu úplně jedno na které straně stojí. Nepřátelé musí být zničeni, vždyť mu toho tolik vzali. Je jedno jak, jestli krumpáčem, magickou pastí nebo jiným rafinovaným způsobem.
Kupte si Ve službách klanu v našem e-shopu
Miroslav Žamboch opět prokázal, proč je jedním z nejčtenějších autorů fantasy v Čechách. Číst budete jedním dechem a těšit se co je na další stránce. Jak The End???

 Za velkolepou výpravu do hlubin děkuji cestovní kanceláři Palmknihy.cz.

Autorem recenze je SaFik, na našem blogu ji přetiskujeme s jeho svolením. Originální text naleznete na autorově blogu

Žádné komentáře:

Okomentovat