středa 15. května 2013

Kocour Garfield v akci aneb bojíte se komiksu ve čtečce?

Komiks do čtečky? Není to hloupost? Vždyť se to určitě nedá číst...

Dá a výborně. Teď máte příležitost to zkusit - až do úterka 21. května jsme snížili cenu dvou knih stripů kocoura Garfielda ze stokoruny na 49 Kč. Jednak proto, že máme Garfielda rádi a myslíme si, že nejsme zdaleka sami. A také proto, že víme, že vyloženě obrázkovým knihám v elektronické podobě mnozí (a mnohé) z vás nedůvěřujete. Nedůvěra přitom není na místě.

Jak elektronický Garfield vypadá?

Ve formátu PDF vypadá téměř stejně jako tištěný. Jen pozor při stažení do čtečky - u osmipalcových a menších je čtení PDF dokumentů trochu méně pohodlné. Samozřejmě - v černobílé čtečce bude i Garfield černobílý.

Ve čtečce Kindle pro PC si komiksové stripy kocoura Garfielda přečtete takto:

Jak si s komiksovým stripem poradí eInková čtečka? Například Kindle 3 zobrazí každý obrázek na jedné stránce. První obrázek stripu je vždy doplněn číslicí, takže vždy, když (náhodou) nepochopíte pointu, víte, že začíná další strip. Vypadá to takto:

Na tabletu nejsou obrázkové knihy žádným problém, ani ve formátu PDF ani jako EPUB. Výsledek vypadá podobně jako na nejhořejším obrázku.

Nač dát ještě pozor? 

Na velikost. Třeba právě elektronický Garfield má přes 20 MB, na e-mail si jej nepošlete, na pomalém připojení jej budete stahovat dlouho. 

Zkusíte svoji první obrázkovou eknihu? Jak už jsme řekli na začátku - dva soubory komiksových stripů kocoura Garfielda máme nyní v akci - klikněte a vyberte si.

Žádné komentáře:

Okomentovat