středa 22. května 2013

Larsson, Seghers, Miloszewski. Napětí z Hostu za půlku

Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Johan Theorin, Mari Jungstedt, Lars Kepler, Henning Mankell. Severská detektivka se několik posledních let čte a prodává líp než kuchařky, a to je co říct. Nové tváře nahrazují ty staré, někteří píší krátce, mnozí desetiletí.

Stieg Larsson - muž, který stál na počátku renesance severské krimi

Současnou proslulost všem v roce 2005 zajistil jeden muž - Stieg Larsson. Stačilo málo - svérázná hackerka Lisbeth Salanderová, novinář Mikael Blomkvist a Milénium. Trilogie, která měla mít původně deset dílů, se stala totálním bestsellerem - dosud se jí prodalo kolem 10 milionů výtisků.Bylo by zajímavé vědět, kam by Stieg Larsson nasměroval další osudy svých hrdinů, kdyby předčasně nezemřel. Zůstaly knihy Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda. Jejich vydání se Larsson nedožil, zemřel na následky infarktu v roce 2004, rok před vydáním první z nich.

Milénium a další tři thrillery do 28. května za polovinu ceny 

1812. Právě tolik stránek mají všechny tři díly Milénia v tištěné podobě. Do kufru nebo krosny nic moc, když se rozhodnete připomenout si dílo apoštola severské detektivky na dovolené, dost se nadřete.

Nebo taky ne. Pro ty, kdo knihy Stiega Larssona ještě nečetli, a že vás není málo, i pro ty, kdo si jej chtějí připomenout ve skladnější (rozuměj elektronické) podobě, jsme s nakladatelstvím Host připravili týdenní slevovou akci - všechny tři díly Milénia u nás do 28. května pořídíte za polovinu ceny.

A pokud je vám Larssonovo Milénium málo - jako zákusek pro vás máme ještě další tři výborné detektivky: román Zapletení Zygmunta Miloszewského a dva thrillery Jana Segherse - Partituru smrti a Spis Rosenherzová.

Klikněte na obrázek

Žádné komentáře:

Okomentovat