pátek 28. června 2013

6 e-knih, které nezapomeňte přibalit na dovolenou


Poslední předprázdninové knižní tipy z Palmknih jsou ryze... prázdninové. Máme pro vás 6 tipů na knížky, se kterými se nebudete nudit ani na pláži, ani u rybníka.

Pro dámy romance a knížky s hvězdičkou

Jsou knížky, které je lepší číst ve čtečce. Není totiž vidět, co vlastně čtete. Tipy na knihy na léto pro ženy patří právě do této kategorie.

Božský bastard - červnová trojka na Palmknihách

Knížka, která vyjde 18. června a 28. června je třetím nejprodávanějším knížkou měsíce? Božský bastard patří k tomu nej, co zatím letos přinesl žánr "padesáti odstínů". Nezapomeňte si přečíst v e-shopu komentáře u knihy. V žánru erotické literatury prostě typické must-read:)

Z anotace: Ambiciózní praktikantka. Perfekcionistický šéf. A pořádná spousta šikany. Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný – a naprosto neodolatelný. Božský bastard.

Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní – naprosto nesnesitelné – stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti.

Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout – nebo je rovnou poslat k čertu –, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.

Božský bastard v e-shopu

Barvy lásky - Nespoutaná. Novinka z Moby

To samé co Božský bastard. Sotva kniha vyšla, strhla se lavina. Opět jen dodávám - na pláž nebo na cestu letadlem ideální čtivo. Jak říká nakladatel: Colours of Love - provokující, šokující, žhavé. Podívejte se na trailer, přečtěte si anotaci a ... stahujte.Anotace knihy: Grace je mladá a nenápadná dívka, která se o muže dosud nijak zvlášť nezajímala. Ovšem během své stáže v Londýně potkává charismatického Jonathana Huntingtona, který ji jako zakletou princeznu probudí ze spánku...

Jonathan je bohatý a velice atraktivní. Stále hlouběji a hlouběji unáší Grace do svého světa temných tužeb a oba se ztrácí ve víru vlastního chtíče. Ale když od ní Jonathan začne vyžadovat čím dál podivnější důkazy lásky, musí si Grace uvědomit, jak nebezpečné mohou její city k němu být.

Barvy lásky - nespoutaná v e-shopu

Pro pány pohled do alternativní historie a steampunková sci-fi

Jak by vypadal svět, kdyby se Hannibal Barkas nezastavil před Římem a zničil jej? Jak byl vypadala Evropa, kdyby Napoleon porazil Rusko? A kdyby druhá světové válka skončila vítězstvím Německa a Japonska? Žánr alternativní historie mám rád. A vy taky, soudě podle prodejů knížky Lepší dějiny Česka. 

Lepší dějiny Česka - Jakeš kontra Baťa

Knížka, kterou vydala MAFRA, totiž patří mezi nejprodávanější e-knihy letoška. Divit se není čemu - vypráví příběh Česka, které se v roce 1938 rozhodlo zareagovat na Mnichovskou dohodu po svém - prezident Beneš je zavražděn atentátníky, komunisté jsou vyhnáni do Moskvy, moci se ujímá režim, který se stává spojencem nacistického Německa. Když Hitler vpadne do Ruska, divize českých SS Prokop Veliký jde po boku wehrmachtu...

Jak říká anotace e-knihy: Jaké by to bylo, kdyby zavraždili prezidenta Beneše, brouk z Tatry dobyl svět, vznikla udatná Divize SS Prokop Veliký, Sudety zůstaly navždy německé, Milouš Jakeš se stal obuvníkem a Václav Klaus získal Nobelovu cenu?

Lepší dějiny Česka vyšly pouze jako e-kniha, v papírové podobě nikoli. Za 99 Kč dostanete alternativní pohled na Česko, které mohlo existovat, kdyby to v roce 1938 dopadlo jinak. Četl jsem a líbilo se mi. Myslím, že na tom budete stejně:)

Lepší dějiny Česka v e-shopu

Mapa času. Cestovat časem začali lidé ve viktoriánské Anglii

Podle mnohých je jeden z bestsellerů Velkého knižního čtvrtku poctou H. G. Wellsovi. Knížku právě čtu a potvrzuji - klasik žánru sci-fi by měl radost. Pokud jste muž a chystáte se na dovolenou, Mapu času do čtečky nahrajte. 

Co říká anotace: Píše se rok 1896 a celý Londýn žije převratnou novinkou – cestováním v čase. Společnost Murrayho cesty časem totiž svým klientům nabízí možnost uskutečnit dávný lidský sen a vypravit se do jiné doby. A to přesně udělá Claire Haggertyová, svérázná mladá dívka ze zámožné rodiny, která je přesvědčená, že jí žádný z nudných nápadníků nedokáže dát opravdovou lásku.

Proto se vypraví do roku 2000, kde se zamiluje do muže z budoucnosti a zažije s ním milostný románek napříč časem. Ne každý ale touží po budoucnosti. Andrew Harrington chce spáchat sebevraždu, protože ho nic nedokáže zbavit bolesti ze smrti jeho milované, prostitutky Marie Kellyové, která se stala poslední obětí Jacka Rozparovače. Když se však objeví možnost cestovat v čase, rozhodne se vypravit do minulosti a Marii zachránit. Jenže cestování časem má svá rizika. Můžeme měnit minulost? Smíme vidět budoucnost?

 Sám spisovatel H. G. Wells čelí nebezpečím a paradoxům cestování časem, když se v jeho době objeví člověk z budoucnosti, který ho chce zabít a přisvojit si autorství jeho románů.

Mapa času v e-shopu

Co nesmí chybět? Detektivka!

Severská nebo jiná. K létu patří oddychové žánry (někdo by řekl "pokleslé") a k nim patří detektivka určitě. Nebudu doporučovat e-knihu Švábi, nebudu doporučovat nic, co jsme vám na Palmknihách v posledních dvou nebo třech měsících doporučovali. Mám pro vás dvě novinky - obě jsem v posledním týdnu přečetl a obě ve mně zanechaly hluboký dojem.

Potápěč aneb můj otec je vrah

Fredrik Broman a jeho kolegové působí na ostrově Gotland, který každý, kdo čte severskou detektivku, zná z příběhů Mari Jungstedt. Už tenhle fakt mě přesvědčil, abych dal Håkanu Östlundhovi šanci a stáhl si do čtečky jeho Potápěče. Dojmy? Místy moc textu, 415 stránek bych osobně seškrtal tak na 330. Příběh je ale parádní, sice zhruba od poloviny knížky tušíte, kdo je asi vrah a co se vlastně stalo, ale tady to vůbec nevadí. Potápěč se čte výborně, do konce června máme navíc na Palmknihách i první Bromanův případ v akci za 99 Kč.

Anotace: Letošní léto bylo na Gotlandu takřka tropické. Neobvykle vysoké teploty přetrvávaly ještě téměř celé září. Čtyřiadvacetiletá Jenny Lundgrenová probděla už mnoho nocí, ne však kvůli dusivému horku. Mučily ji vzpomínky z dětství. Stále se opakující děsivé sny ji nakonec donutily k dramatickému rozhodnutí. Udá svého vlastního otce. Obviní ho z vraždy. O týden později se v zatopeném vápencovém lomu na severu Gotlandu potápějí dva chlapci. To, co pod vodou uvidí, je k smrti vyděsí. Několik metrů pod hladinou se vznáší tělo mrtvého potápěče. Tyto dvě události stojí na počátku nervy drásající cesty do minulosti. Oživí vzpomínky daleko hrůznější než ty, které Jenny na konci léta nedaly spát.

Potápěč v e-shopu

Provokatér. Detektivka nedetektivka

Karin Fossum mám moc rád,  její Indickou nevěstu považuji vedle Mankellova Číňana ze jeden z vrcholů té části severské krimi, která se snaží o hlubší pohled do temných stránek člověka. V těchto dnech vyšel Provokatér, knížka, ve které Karin Fossum vypráví příběh neméně originální.

Mám dočteno. Můj názor? U detektivky jsem zvyklý, že s koncem přichází uvolnění. Vím, kdo je vrah, vím, že dostane trest. V Provokatérovi se ale hraje podle jiných pravidel, vlastně ani nedojde k žádnému úmyslnému zabití. Stejně tak se ale nedostaví na konci žádné uvolnění. Jen otázky.

Anotace: Důmyslná psychologická sonda do mysli dezorientovaného chlapce. Bezchybný život Karstena a Lily Sundelinových se hroutí ve chvíli, kdy nacházejí své dítě spící v kočárku za domem celé od krve. Po překotném úprku do nemocnice se dozvídají, že jejich dcera není zraněná, někdo ji pouze polil jateční krví. Kdo se mohl snížit k tak děsivému vtipu? Vrchnímu komisaři Konradu Sejerovi kdosi pošle pohlednici se zprávou: „Peklo právě začíná“. A opravdu, zakrvácené dítě je pouze první z řady zvrácených vtípků, kterými někdo terorizuje další nic netušící oběti.

Provokatér v e-shopu

Další tipy? Ušetřete s Baronetem a Gradou

Nevybrali jste si? Hledáte hodně za málo? I na vás myslíme:) Do 30. června máme na Palmknihách dvě slevové akce - v první máte na výběr dvacítku letních knížek z Baronetu (včetně několika novinek) za akčních 99 Kč, ve druhé 11 dětských knížek z Grady

A už 1. července začne další velká akce s nakladatelstvím... ne, to si vážně necháme až na začátek prázdnin:)

Klidně strávenou dovolenou a hodně dobrých čtenářských zážitků přeje

Marcel Kupka

Žádné komentáře:

Okomentovat