úterý 25. června 2013

Božský bastard pohledem Silvie Pazderové (recenze)

Božský Bastard je dílem dvou amerických autorek, které se usnesly na pseudonymu Cristina Laurenová. Někde jsem četla, že původně vzniklo jako fanfikce na Stmívání a podle toho jsem taky ke knize přistupovala.

Upřímně řečeno, nečekala jsem žádný velký zázrak a o to příjemněji jsem byla v průběhu četby překvapená. Děj se odvíjí podle osvědčeného vzorce: mladý krásný charismatický a úspěšný byznysmen Bennett Ryan a mladá krásná ctižádostivá stážistka Chloe Millsová se spíš nemohou vystát a okolí je vnímá jako věčně se hašteřící nesmiřitelné soupeře, o to více to mezi nimi ve skutečnosti jiskří.

Chloe pracuje pro rodinnou firmu Ryanových jako asistentka a už jen krůček ji dělí od získání titulu MBA. Bennettovým otcem, bratrem i ostatními rodinnými příslušníky je považována za velmi schopnou a těší se jejich oblibě. Až na Bennetta, samozřejmě… Ten se po pracovní zkušenosti ve Francii vrátil do firmy a poslední, s čím by počítal, bylo pokušení v podobě stážistky Chloe.

Postupně se mezi nimi rozvine cosi založeného především na fyzické přitažlivosti, co se bojí nazvat vztahem a s čím oba svádí velký vnitřní boj. A hádej, milý čtenáři, jak tento složitý duševní zápas dopadne? Nemohu nabídnout srovnání s Odstíny šedi, abych potvrdila, zda je pro ně Božský bastard konkurencí, ale myslím si, že nudit se u tohoto příběhu určitě nebudete. Děj má opravdu spád, kromě spousty erotických pasáží se najde i pár vtipných momentů a nechybí ani notná dávka sentimentu.

Zkrátka ideální čtení na prázdniny…

P.S.: Autorky prý mají smlouvu s nakladatelstvím na celkem pět dílů a chystá i se filmová podoba Božského bastarda. Hmm… Jen si tak říkám, jestli je vůbec možné v těch dalších čtyřech dílech ještě něčím překvapit ;-)

Božský Bastard v e-shopu

Autorkou recenze je Silvie Pazderová.

Žádné komentáře:

Okomentovat