pátek 21. června 2013

Erotický román Nahá očima Líby Černé (recenze)

Knihu Nahá s podtitulem Aféra Blackstone od americké autorky Raine Miller bych zařadila do červené knihovny pro dospělé. Příběh americké studentky Brynne a Angličana Ethana, odehrávající se v Londýně těsně před posledními olympijskými hrami, je romantika par excellence. On si ji vyhlédne na fotografii, na které je Ona nahá a okamžitě se zamiluje. Mezi dvojicí se celkem rychle vyvine milenecký vztah, u kterého není ale zcela jasné, jak dopadne. Oba hlavní hrdinové si nesou z minulého života něco, o čem ten druhý neví.

Brynne je po jakési záhadné zlé zkušenosti. Studium restaurátorství v Londýně připadá jí i jejímu otci jako dobrá příležitost zapomenout. Erotickou fotografii má potom jako příjemný přivýdělek, který kupodivu nevadí ani jejímu otci. Na výstavě svých aktů se poprvé uvidí s Ethanem Blackstonem, majitelem bezpečnostní agentury, který jedno dílo koupí a je ihned uchvácen dívčinou krásou. Té přijde charismatický Ethan nejdříve trochu dotěrný, o čemž si později pomyslí, že je to jeho nemoc z povolání. Netrvá to ani týden a je zamilovaná až po uši. Oba milence k sobě táhne živočišná erotika, která je esencí příběhu, kde se mísí romantika s tajemnem.

Po přečtení prvních kapitol jsem si hned vzpomněla na román 50 odstínů šedi od E. L. James, se kterým má kniha Nahá spoustu podobností - on je mladý, krásný, úspěšný, velmi zamilovaný a v neposlední řadě dominantní. Ona je také mladá, nadaná studentka, která zatím hledá, co ji bude v životě bavit. Rychle se zamilují a prožívají vášnivý vztah, protkaný nejasnou minulostí obou hlavních hrdinů. Oproti 50-ti odstínům šedi je Nahá mnohem víc přímočařejší, autorka nechodí okolo horké kaše, příběh pak má mnohem větší spád. První díl končí ve chvíli, kdy Brynne zjistí, že k ní Ethan nebyl ve všem upřímný.

Příběh koření erotické scény, které by někdy nemusely být tak vulgární. Celý příběh je spíš neuvěřitelný než reálný, ale to nekazí věčné kouzlo romantických příběhů. Kniha je spíše odpočinková, čte se velmi lehce a nejvíce ji pravděpodobně ocení ženy.

Kniha Nahá v e-shopu

Žádné komentáře:

Okomentovat