čtvrtek 20. června 2013

Jo Nesbø pro děti a trochu jiná šedá. Knižní čtvrtek na Palmknihách VI.

Je vedro, holky nosí tak krátké sukýnky a topy, že vypadají skoro jako když si vyšly nahoře i dole bez, muži za tmavými skly brýlí koulí očima. Ideální čas pro erotický román. Nebo na knížku pro děti? Dáme si obojí. Nejdřív ale ta erotika.

Hry na bolest. Trochu jiná šedá

Šedá má hodně odstínů. Pro někoho třeba padesát. Petra Neomillnerová si vybrala odstín, který sakra bolí. Tak trochu ještě erotika, tak trochu už porno. V kulisách fantazijních světů. Jak říká anotace: Zapomeňte na šedou jakéhokoli odstínu. Chcete si přečíst o hrách, které bolí, straší, mrazí, rozkošné bolesti, nebo bolestivé rozkoši? Nakouknout do mučíren i budoárů, projít špínou, zoufalstvím, luxusem i dekadencí? Hrát si na tulačku, lapku, kurtizánu i upíra? Hry na bolest jsou fantazijním nevěstincem, kde každý pokoj nabízí jiné vášně a kulisy.

K čemu Hry na bolest žánrově přirovnat? Třeba k bestsellerům Hračka nebo Otrok Sylvy Lauerové.

Hry na bolest v e-shopu
Božský bastard


Když je něco The New York Bestseller a US Today Bestseller, obvykle se to dobře prodává i u nás. A když se kolem vznáší opar zakázané erotiky, je vymalováno. Božský bastard vyšel původně na Internetu pod názvem Office (2009). Teprve později (únor 2013) kniha vyšla i v papírové a elektronické podobě. Do Česka tedy přichází jen s malým zpožděním.

Padesát odstínů a Božský bastard? První rozdíl je už v počtu dílů - zatímco E. L. James skončila dílem třetím, autorky Bastarda mají smlouvu na pětidílnou sérii. Co se obsahu týče, opět si pomůžu anotací: Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný – a naprosto neodolatelný. Božský bastard. Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní – naprosto nesnesitelné – stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout – nebo je rovnou poslat k čertu –, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.

Jde o čtení především pro dámy - pokud se vám Padesát odstínů líbilo, Božský bastard vás pohltí. A ještě krátká zpráva na závěr - do Česka míří i třetí "mummy porn" série - Gabriel's Inferno Sylvain Reynard!

Božský bastard v e-shopu

Doktor Proktor. Jediný Nesbø, kterého budete číst dětem před spaním

Jo Nesbø není jen nekorunovaným králem severské detektivky. Je i skvělým vypravěčem vcelku podivuhodných příběhů pro děti - rád bych vám představil jeho trilogii Doktor Proktor a..., kterou máme (a budeme nějaký čas mít) exkluzivně na Palmknihách. První díl už se prodává, další dva postupně nasadíme během týdne.

Lízu, docela všední holku, Bulíka, kluka s rudými vlasy, který věší všem kolem bulíky na nos a šíleného vědce doktora Proktora si buďto oblíbíte nebo ne. Já osobně si myslím, že kdo má rád inteligentní humor, toho dětský Nesbø chytne a nepustí. Už proto, že je plný prapodivných tvorů - co je třeba zač tse-tse slon, který trpí narkolepsií? Nebo peruánský sedminohý pavouk, který po požití Energetického Nápoje Doktora Proktora s Mexickým Chilli z Feferhromek dokáže uplést vlákno pevné jako ocelové lano?

Díl Doktor Proktor a prdicí prášek už prodáváme, e-knížky Doktor Proktor a vana času a Doktor Proktor a konec světa. Možná... budeme mít do týdne.

Všechny tři knížky jsou vhodné pro čtenáře od cca 6 let, v ideálním případě se nad Doktorem Proktorem sejdou rodiče i s dětmi.

Doktor Proktor v e-shopu

1 komentář:

  1. Můj oblíbenec, sympatický autor. Další informace o Nesbovi http://www.nesbo.info/

    OdpovědětVymazat