čtvrtek 6. června 2013

Restart a Adler-Olsen. Knižní čtvrtek na Palmknihách V.

Kuchařky na štěstí, lásku a podnikání jsem nikdy neměl rád. Nefungují a ohlupují. Dneska vám představím jednu podnikatelskou antikuchařku a detektivku, kde trojici vyšetřovatelů tvoří stárnoucí bručoun, muslim a schizofrenička s rozpolcenou osobností.

Pravidla v podnikání? Žádná neexistují

A stejně tak neexistují žádná omezení. Jen ta, které máte v hlavě. Taky odmítáte číst dál, protože "kuchařky na štěstí a úspěch" nejsou právě váš oblíbený žánr? V případě Restartu se nedejte zmást. Restart není příručkou, která v pěti krocích ukáže, jak být úspěšný, šťastný, krásný a přitažlivý. Restart říká, že k podnikání nepotřebujete skoro nic - začít lze většinou i bez peněz nebo s málem. A není třeba pracovat 16 hodin denně jen proto, že "podnikatel" obvykle tvrdě pracuje. Vůbec, slovo "podnikatel" má v knížce tak trochu pejorativní nádech.

Restartem začínáme zařazovat do nabídky tituly nakladatelství Jan Melvil Publishing. Osobně Restart doporučuji - podnikám osmým rokem a knížku zakladatelů firmy 37signals, kteří stojí například za software na řízení on-line projektů Basecamp, si pročítám vždycky, když narazím na klienta, který netouží po mých znalostech, ale chce pouze potvrdit svá (často mylná) přesvědčení.

Restart je osvěžující a především na Internetu, kde možnosti podnikání jsou vážně bezbřehé, pomůže člověku utřídit si priority a začít vydělávat peníze. Mně pomohl určitě. Jak říká slavný guru marketingu Seth Godin: Tuto knihu můžete přehlížet jen na vlastní nebezpečí.

Restart v e-shopu

Švábi a Larsson vedou žebříčky. Ale Adler-Olsen, to je panečku síla!

Když jsme 1. června zařadili do předprodeje e-knihu Švábi Joa Nesbøho, věděli jsme, že to bude fičák. Dneska se staronový Nesbø poprvé dostal do čela žebříčku prodejnosti, následován všemi třemi díly Milénia Stiega Larssona. Komu čest, tomu čest.

Jsme rádi, že vás předprodej Švábů tak zaujal, potrvá ještě necelý týden, takže pokud chcete ušetřit 20 % - nezapomeňte nakoupit včas. Já bych se ale teď rád zastavil u dalšího severského autora, který mě dokonale zaskočil - je vtipný, umí výborně vypointovat příběh, vymyslel uvěřitelnou zápletku. Řeč je o Jussi Adler-Olsenovi, jehož Vzkaz v láhvi vyšel v květnu.

Přečetl jsem jej na dva zátahy a musím vážně říct, že jsem se bavil - komisař Morck, neoblíbený svéráz, který si dělá, co chce, jeho syrský pomocník Asad, který něco skrývá, a Rose, která se jednoho dne změní ve vlastní sestru Yrse. Stárnoucí bručoun, nevyzpytatelný muslim, schizofrenička. Tihle tři že mají vyšetřit roky starý případ, zvlášť když mají v ruce jen z půlky rozpitý vzkaz z láhve, kterou vyplavilo moře v dalekém Skotsku? Veškerá legrace končí v okamžiku, když se ukáže, že vzkaz je psaný krví. Vzkaz v láhvi doporučuji všemi dvaceti.

Vzkaz v láhvi v e-shopu

Další tipy už jen krátce

Nejsem expert na scif-li a fantasy, ale zaregistroval jsem, že Zpráva z Hádu vyšla poprvé jako e-kniha. Dalším tipem pro příznivce fantasy budiž novinka Markuse Heitze Spravedlivý hněv, kterým začíná série Legendy Alfů. 

Další "pokleslý žánr" (thriller) už je mi o poznání bližší a těším se, až se začtu do Údolí slz, které láká dost krutou obálkou. Do mojí čtečky taky míří Tom Wood a jeho nájemný vrah s krycím jménem Tesseract, který mi tak trochu připomíná mého oblíbeného Jasona Bourneho.

To je pro tento týden vše, ještě připomenu, že do 10. června máme na Palmknihách akci na Hraničářova učně.

Mějte se

Marcel

Žádné komentáře:

Okomentovat