úterý 11. června 2013

Sedněte do okna, nasaďte čůrací bačkory a hrajte o Stoletého staříka

Mohlo by se zdát, že se Alan Karlsson měl rozhodnout už dřív, zachovat se dostatečně chlapsky a sdělit svoje rozhodnutí lidem kolem sebe. Ale Alan Karlsson nikdy o ničem dlouho nedumal. Takže sotva mu ten nápad projel hlavou, stařec otevřel okno svého pokoje v přízemí domova důchodců v södermanlandském Malmköpingu a vylezl na záhon. 

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je road movie naruby. Hlavnímu hrdinovi je 100 let, na nohách má čůrací bačkory (muži v jeho věku málokdy dočůrají dál než na boty) a zmizí, aby prožil příběh Forresta Gumpa a Járy Cimrmana dohromady.

Hrajeme o 3x Stoletého staříka nebo e-knihu podle vlastního výběru

Nasaďte trepky (ne nutně čůrací!), vyhoupněte se do okna a... vyfoťte se. V historicky první fotografické soutěži na Palmknihách po vás nechceme fakt nic složitého. Pokud bydlíte jinde než v přízemí a bojíte se do okna - poproste sousedy, kteří v přízemí bydlí, ať vás nechají se u nich doma vyfotit. Vyšší patra raději nezkoušejte:)

Fotky nám sdílejte na náš profil na Facebooku nebo na Twitteru (nezapomeňte na hashtag #starik) do neděle 16. června. Autorům třech "staříků" nahrajeme do knihovničky na Palmknihách zadarmo buďto Stoletého staříka nebo knížku dle vlastního výběru.

Pozor: Bačkory jsou nezbytné! Bez bačkor není Stoletý stařík.

Vybrali jsme autory podle nás nejpodařenějších fotografií - jsou to:

Ornela Ernstova
Pamelka Collé Čáslavová
Libor Krayzel

Jste mezi vybranými? Napište prosím na marcel.kupka@palmknihy.cz, domluvíme se na odměně.

Může to vypadat třeba takhle (děkujeme Petru Čapkovi za odvahu!):Proč to děláme?

Protože Stoletý stařík je fenomén. A stojí za to si jej připomenout. Pokud jste jej ještě nečetli - dejte se do něj -> Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel.


1 komentář: