úterý 23. července 2013

Barvy lásky očima Silvie Pazderové (recenze)

Další z erotických románů, tentokrát příběh Grace a Jonathana, se odehrává v Anglii. Grace je studentka ekonomie pocházející z Chicaga, která díky svým dobrým studijním výsledkům získala stáž v zahraničí, a prakticky hned po příletu v letištní hale se bezhlavě zamiluje do svého dočasného šéfa.

Máme tu tedy Grace, mladou nadanou, ale nijak zvlášť atraktivní studentku, a Jonathana, okouzlujícího a nedostižného úspěšného podnikatele s poněkud problematickým vztahem k ženám.

Grace přiletěla do Anglie plna očekávání a s předsevzetím co nejlépe reprezentovat zde svou alma mater. Vinou trapasu jako vystřiženého z Bridget Jonesové však, alespoň podle vlastního mínění, nezačala zrovna nejlépe. Každopádně docílila toho, že si jí Jonathan všiml…

Už v úvodu se mi vybavila podobnost s Padesáti odstíny a v průběhu čtení jsem nacházela další a další. Muž, který se vinou (čtenáři zatím nevyjevených) rodinných traumat bojí navázat normální partnerský vztah… Studentka, která se zamiluje tak, že než aby pana Božského ztratila, raději přistoupí na podivné podmínky týkající se jejich vztahu, ale v koutku duše chce samozřejmě víc… Smlouva o mlčenlivosti… A nechybí ani malá alkoholová epizoda, která Grace přivede do Jonathanovy postele, v níž dosud žádná jiná žena společně s ním nestrávila noc.

Přítomnost Grace v Jonathanově životě způsobuje, že postupně slevuje z mnoha svých zásad, především z té, nemíchat profesní a soukromý život – udělá z ní svou osobní asistentku, ačkoliv podobnou výsadu neměla dosud žádná ze stážistek, seznámí ji se svou sestrou, která by (jak jinak) po bratrově boku ráda viděla nějakou ženu, a vezme Grace s sebou také do tajemného klubu, jehož je členem.

Pokud jde o erotické pasáže… Chápu, že slovní zásoba je v tomto ohledu omezená a těžko co nového vymyslet, takže nebudete ušetřeni červenání, rozpadání se na kousíčky a tříštění se pod dotyky, zaklánění hlavy a co já vím, čeho ještě – ale berte to jako daň tématu:) Mimochodem - než se ústřední dvojice dostane k intimnostem, na to si budete muset chvíli počkat – autorka nás v tomto směru celkem napíná, ovšem stojí to za to:)

Kniha je směsí naivní romantiky plné nepravděpodobných zvratů a‘ la Rosamunde Pilcherová, erotiky, i trochy humoru – zkrátka všeho, co my ženy od takového příběhu očekáváme. Je to román s otevřeným koncem. Sama jsem zvědavá, jestli se Grace smíří s Jonathanovým životní m stylem, nebo zda Jonathan zakotví v tradičním partnerském svazku. A přestože jsem si nebyla po všech severských krimi jistá, jestli zrovna tento žánr bude můj šálek čaje, určitě si přečtu i slibované podzimní pokračování.

Takže dámy – pokud hledáte příjemné letní rozptýlení k vodě, tuhle knihu můžu jenom doporučit ;-)

Barvy lásky - Nespoutaná v e-shopu

Žádné komentáře:

Okomentovat