sobota 20. července 2013

Letní víkendové soutěže - Zloději lidí Roberta Craise

Robert Crais? Letos slaví šedesátiny, u nás jej známe spíše jako autora scénáře k mnoha dílům televizní krimi série Miami Vice, za scénář k seriálu Poldové z Hill Street získal cenu Emmy. Na dráhu spisovatele z povolání se vydal v roce 1980, za své literární vzory považuje Raymonda Chandlera, Dashiella Hammetta či Roberta B. Parkera. V roce 1988 na scénu poprvé přivedl hrdinu jménem Elvis Cole, detektiva, který dává čtenáři vzpomenout na nejlepší díla americké drsné školy. Elvis Cole je i hrdinou příběhu, o který dneska hrajeme.

Robert Crais: Zloději lidí

Když se dva mladí lidé, Krista a Jack, vydají na noční vyjížďku do pouště, nečekají, že by se mohlo stát něco hrozného. Romantika se však brzy změní ve smrtelné nebezpečí a oni dva v kořist, která se dá zpeněžit. Kristina matka Nita Moralesová se však domnívá, že její dcera prostě utekla z domu. Přesto se obrátí na Elvise Colea, aby ji našel a přivedl nazpátek. Skutečnost je však mnohem horší. Ve hře jsou nelítostní bandité, kteří své zajatce bez milosti zabíjejí. Lepkavá pavučina organizovaného zločinu se vzápětí začíná stahovat i kolem Colea. Jeho parťák Joe Pike má náhle plné ruce práce a místo dvou unesených teď musí najít tři. Není už ale na všechno pozdě?

Výsledky

Správná odpověď? Ano, Bruce Willis:) Knížku Roberta Craise získávají michaela.peigerova(at)gmail.com a misa1188(at)seznam.cz. Blahopřejeme, knihu vám nahrajeme do knihovničky na Palmknihách:)

1 komentář: