středa 25. září 2013

Nonstop knihkupectví pana Penumbry


Disklejmr: Toto není recenze. Je to v podstatě nová anotace ke knize. A taky se nedozvíte, kdo koho zabil. Nebo nezabil. Protože nezabil.


Kniha Nonstop knihkupectví pana Penumbry od Robina Sloana vydalo Nakladatelství HOST. Ta informace je podstatná, protože milí čtenáři: jakmile něco vydal Host, tak to prostě není blbá kniha.
Vlastně taková odbočka: těším se na dobu, kdy čtenáři budou rozlišovat nakladatele a podle nich vybírat knihy. Sami si hodně usnadní život – a nám to pomůže snížit reklamní budget :-)
Takže knihu vydal Host. Tím bych mohl skončit. K tomu hodnocení: 80 %.
20 % srážím za opakované použití slovesa „lozit“, které neexistuje jinde, než na Moravě a fakt není české. :-) Mimochodem, kombinace překladatel – korektor Hostu toto slovo propustila už v jiné knize, jen ji teď nejsem schopný dohledat.

Kdybych psal anotaci, tak by zněla takto:
Nonstop knihkupectví pana Penumbry je příjemná, inteligentní a přesto oddychová kniha o hledání středověkého tajemství, podivném knihkupectví, knižních pirátech, moderních technologiích, typografii, lásce a přátelství. Nonstop knihkupectví vás připoutá k četbě, aby vás na poslední stránce pustilo spokojené do občanského života. Po přečtení knihy zjistíte, že existují romány o tajných sektách, ve kterých nutně nemusí téci potoky krve. A ani potůčky nemusí téct. Jak zjistíte, tak napětí nemusí být nutně spojeno s násilím. 

Konec anotace Jirky Vlčka. Závěrem: Co vidím jako plus (a nemusí to tak chápat každý) je okouzlení moderními technologiemi, internetovým světem a startupovou scénou, která čiší z každé stránky knihy. Předpokládám, že například moji maminku by to tolik nebavilo.

Takže pokud vás povídání zaujalo, tak knihu najdete zde: http://www.palmknihy.cz/web/kniha/nonstop-knihkupectvi-pana-penumbry-5996.htm
U nás také najdete dlouhou ukázku přímo do čtečky. 
A tady najdete recenzi od iDnesu, pokud chcete více informací.

3 komentáře:

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětVymazat
  2. Mě ta kniha nebavila. A to prosím za knihy, které píší o dalších knihách bych prošla světa kraj! Nevěřila jsem postavám. Někdo, kdo knihy miluje a je velký čtenář, přece nemůže mluvit jako žáček druhé třídy. Stylistika na úrovni středoškoláka. Možná námět pěkný,ale fušersky odvedeno. A věta typu "Dívka se budila každý den přesně v 5.45. je kandidátka na trapnost roku v knize......

    OdpovědětVymazat
  3. Každá kniha by nakonec mohla být ještě lepší, ale námět i text se mi líbily. K těm moravismům: obvykle nacházím v knihách pragismy, které mě dráždí, ale tohoto jsem si nevšiml. Takže asi je to o tom, jak kdo mluví a pak se mu nelíbí jiné tvary. Kde to jde, by jistě mohlo být pro všechny stravitelné spisovné slovo.

    OdpovědětVymazat