pátek 29. listopadu 2013

Jak aktivovat zasílání eknih do čtečky PocketBook Touch Lux?

Máte doma čtečku PocketBook Touch Lux a zatím si neposíláte knížky, které jste u nás pořídili, přímo do čtečky? Připravili jsme návod, který vás aktivací a nastavením služby Send-to-PocketBook provede.

1. Nahrajte nejnovější firmware

Připojte čtečku k napájecímu zdroji, aktivujte wi-fi a v menu přístroje přejděte na záložku Aktualizace (Nastavení -> O přístroji -> Software -> Aktualizace softwaru). Podmínkou úspěšné aktualizace je aktivní připojení k síti Internet.

2. Vytvořte účet ve službě Send-to-PocketBook

Po dokončení aktualizace se na záložce Send-to-PocketBook (Nastavení -> Účty a synchronizace – Send-to-PocketBook) do služby zadáním e-mailové adresy a hesla zaregistrujte.

3. Potvrďte registraci

Ve zprávě, která vám byla zaslána na registrační e-mail (je pouze v anglickém jazyce) klikněte na delší ze dvou odkazů (viz obrázek). Obratem získáte účet ve službě a e-mailovou adresu ve tvaru zvolene.jmeno@pbsync.com.

4. Aktivujte zasílání

Přihlaste se do svého účtu na Palmknihy.cz (vpravo nahoře, odkaz Přihlásit) a aktualizuje svůj profil (viz obrázek).


Jak službu používat?

· Do svého PocketBooku si snadno odešlete všechny soubory menší než 10 MB.
· Přenos je automatický a vyžaduje stálé připojení k síti Internet (wi-fi).
· Způsob šetřící baterii: Na záložce Send-to-PocketBook (viz bod 3 návodu) zneaktivněte položku Přijímat soubory automaticky. Knihy stahujte kliknutím na položku Přijmout soubory nyní.
· Knihy, které jste zakoupili před spuštěním služby, odešlete do čtečky podobně snadno – v knihovničce na Palmknihách klikněte u zvoleného titulu na tlačítko Zaslat na e-mail.

A pokud ještě PocketBook s dotykovým displejem doma nemáte, vězte, že jej před Vánoci v našem e-shopu pořídíte za velmi příjemnou cenu - namísto obvyklých 3 900 Kč zaplatíte 1 999 Kč, když zároveň zakoupíte kredit na eknihy v hodnotě 3 000 Kč. Více informací najdete tady. 

6 komentářů:

 1. jo kdyby něco takového šlo i do pocketbook 622, to bych to využil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Email dej svůj vlastní, heslo si vymysli. Na email potom přijde odkaz pro aktivaci na jejich webu. K čemu přesně je to heslo nevím, ale snad asi bych si ho raději někam zapsal...

   Vymazat
 2. Dneska mi přišel z Palmknih Pocketbook Mini za příjemnou 1 Kč a funguje to v něm taky (po aktualizaci firmware).

  OdpovědětVymazat
 3. Do PocketBook 622 by to mělo s novým FW jít taky :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Prosím pěkně o radu, asi mi totiž něco nedochází.

  Mám nový FW, službu to nabízí, paráda. Ale jsem zmatený jak polární včela, co přesně tam mám zadat.

  E-mail zadám nějaký, který již vlastním - řekněme pepa.nos@seznam.cz. A jaké že tam má být heslo? K tomu mailu? To bych jim dávat nechtěl. Nebo si nějaké mám vymyslet a to bude později použito ve službě send-to-pocketbook?

  Bylo by prosím možné udělat návod i pro takového moulu, jakým se momentálně cítím být? Jaký mail a jaké heslo se tam prosím zadává.

  Předem díky.

  OdpovědětVymazat
 5. Ja som to skúšala už vela krát, ale nechápem prečo mi táto služba nefunguje. Nikdy mi žiaden email neprišiel, neviem kde robím chybu...nevie niekto poradiť ?
  Dakujem

  OdpovědětVymazat