pondělí 4. listopadu 2013

Neviditelný strážce. Nejúspěšnější španělskou detektivku roku 2013 máme v předprodeji

Panteon. Schopnost tohoto malého nakladatelství vozit do Česka velké bestsellery zdá se být vpravdě nadpozemská - co titul, to prodejní trhák a čtenářský zážitek. Začalo to nenápadně, knížkou s hodně dlouhým a hodně potrhlým názvem: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Koupili byste takovou knížku?

Nakonec se "švédský Forrest Gump" stal jednou z nejprodávanějších knih v Česku posledních let, jak v papíru, tak v elektronické podobě. Jako svoji druhou knihu vydal Panteon Vodní labyrint, který evokoval atmosféru románů Dana Browna, třetí byla skvostná detektivka Konec vosí sezóny.

Všechny tři dosud vydané knihy Panteonu se u nás na Palmknihách prodávaly a stále prodávají fantasticky - třeba posledně jmenovaná (Konec vosí sezóny) je dnes, 4. listopadu, na pátém místě žebříčku bestsellerů posledních 30 dnů.

Dolores Renondo? Královna španělské detektivky vychází poprvé česky

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky.
Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů.
Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo...

Takto představuje detektivní román Dolores Renondo anotace. Dodejme, že Neviditelný strážce je první částí trilogie Baztán a že ve Španělsku se stal nejúspěšnější detektivkou roku 2013. Ohlasy médií a kritiků naleznete v e-shopu na detailu knihy, co se mě, coby čtenáře, týče - po malé ochutnávce "španělského naturelu" ve fantastickém Andaluském příteli se na Dolores a komisařku Salazarovou těším. A to tak moc, že hned teď poprosím kolegyni, ať mi pošle "pracovní" výtisk do čtečky:)

Neviditelný stráčce v předprodeji

Nejúspěšnější španělskou detektivku roku 2013 jsme pro vás připravili v exkluzivním předprodeji. Stáhněte si ihned 30 % knihy za zvýhodněnou cenu (sleva 20 %) a zbytek 13. listopadu 2013 v 00:01. 


Žádné komentáře:

Okomentovat