sobota 4. ledna 2014

Glosář Palmknih. 1x týdně, o víkendu. Dnes poprvé

Každou sobotu. Někdy i uprostřed týdne. Podle toho, kolik zajímavých témat najdeme a kolik času na sepsání článků budeme mít. Takhle nějak bude vypadat frekvence vydávání glosáře Palmknih, ve kterém jednou týdně shrneme vše podstatné, co se na Palmknihách a ve světě knih událo za sedm dní zpátky.

Kniha Zlín zveřejnila obálku Červenky

Příznivce Joa Nesbøho čekají v roce 2014 další příběhy Harryho Holea. Na podzim chystá Kniha Zlín pod jménem Přízrak devátou knížku série, ve které se hlavní hrdina vrací po několika rocích z Hongkongu do Norska, na jaře vyjde Červenka, jejíž obálku nakladatelství minulý týden zveřejnilo.

U Červenky se zastavme. Třetí díl holeovské série česky už jednou vydán byl. Pod názvem Červenka nese smrt v nakladatelství MOBA. V roce 2005. Podobně jako Netopýr. Ten vyšel coby Netopýří muž tamtéž o tři roky později. V době, kdy severská krimi teprve začala dobývat pulty tuzemských knihkupectví v podobě Milénia Stiega Larssona...  

Pro ty, kdo se s Joem Nesbøm a severskou detektivkou teprve seznamují, jsme připravili přehled dosud vydaných dílů série, přičemž ty, které vyjdou v roce 2014 česky, jsme zvýraznili:


1. Netopýr (2013, Kniha Zlín, jako Netopýří muž 2008 MOBA). Originál: Flaggermusmannen, 1997
2. Švábi (2013, Kniha Zlín). Originál: Kakerlakkene, 1998
3. Červenka (jaro 2014, Kniha Zlín, Červenka nese smrt MOBA 2005). Originál: Rødstrupe, 2000
4. Nemesis (2011, Kniha Zlín). Originál: Sorgenfri, 2002
5. Pentagram (2011, Kniha Zlín). Originál: Marekors, 2003
6. Spasitel (2012, Kniha Zlín), Originál: Frelseren, 2005
7. Sněhulák (2012, Kniha Zlín). Originál: Snømannen, 2007
8. Levhart (2013, Kniha Zlín). Originál: Panserhjerte, 2009
9. Přízrak (podzim 2014, Kniha Zlín). Originál: Gjenferd, 2011

Nejprodávanější e-knihou prvních lednových dnů na Palmknihách je...

... nový občanský zákoník. A určitě nejen proto, že jsme jej představili v prvním e-mailovém zpravodaji roku 2014. Vlastnictví výkladu základního zákona, který upravuje vztahy mezi lidmi (pokud tedy nepřijde ke slovu zákon trestní), bude totiž pro mnohé z nás jediným způsobem, jak se nespálit při on-line nákupech, při podepisování smluv nebo při jednání se sousedy. 

Mění se toho opravdu hodně. Schválně, věděli jste, že mnoho z vás je od 1. ledna pachtýři a že slůvka škodolibost nebo svévole získávají s novým občanským zákoníkem docela nový význam? A to je jen začátek...

Elektronické vydání stojí 59 korun a najdete je tady.

Zdražujeme čtečky za 1 Kč. Od 9. ledna zaplatíte 999 Kč

Do půlnoci osmého ale pořád nakupujete za korunu. Klikněte na obrázek a vyberte si - bílou nebo šedou?


Když věci dávají smysl

Těsně před Vánoci to nebylo se čtečkami úplně jednoduché. Jeden den jich bylo dost, další den chyběly. Někdy jsme nevěděli, jestli je den nebo noc, práce bylo opravdu nad hlavu. Pak vám ale přijde podobný e-mail a hned víte, že to všechno mělo a má smysl. 

Dobrý den, přesto, že se kvůli vzniklým problémům a změnám požadavků i z mé strany, změnily veškeré položky na objednávce, dokonce i dodací adresa, velice rád bych Vám ještě jednou poděkoval za ochotu a vstřícný přístup z Vaší strany. Čtečka dorazila nakonec o den dřív než pouzdro. Vše pasuje a přítelkyně je z dárku nadšená. Přeji všechno dobré do roku 2014 a co nejvíc spokojených klientů. 

Martin Pospíšil

PS: pokud chcete můj mail někde uveřejnit, můžete. Případně pokud by jste chtěla napsat mou pozitivní zkušenost, pošlete mi odkaz kam, velice rád to pro Vás udělám.

První glosář končí. Těšíme se za týden.

1 komentář:

  1. Jo, "vlastnictví výkladu" NOZ může být fajn, když jste právník, ale ten ještě neexistuje celý, prodává se za těžké tisíce a rozhodně ne na Palmknihách.

    OdpovědětVymazat