úterý 28. ledna 2014

Robert Crais získal ocenění Grand Master a vydává napínavou krimi Podezřelý

Robert Crais patří k nejoblíbenějším autorům krimi příběhů současnosti. A také k nejvšestrannějším - spolupracuje či spolupracoval na scénářích úspěšných krimi seriálů (Právo v Los Angeles, Miami Vice, Poldové z Hill Street), jeho román Rukojmí byl zfilmován s Brucem Willisem v hlavní roli.

Letos se zařadil mezi legendy žánru

Třikrát byl nominován na Edgarovu cenu, letos získal ocenění Grand Master (velmistr žánru), udělované asociací Mystery Writers of America autorům a autorkám, jejichž kvality prověřil čas. Zařadil se tak mezi takové velikány jako Agatha Christie (vůbec první velmistryně, oceněná v roce 1955), P. D. Jamesová, Graham Greene, Stephen King nebo Dick Francis. "Seznam laureátů MWA je seznamem mých literárních hrdinů a vzorů, nikdy jsem si nemyslel, že se jednou zařadím mezi ně. Jsem velmi poctěn," okomentoval vše sám Crais, který ocenění převezme na slavnostním galavečeru v newyorském Grand Hyatt Hotel 1. května.

Novinka Podezřelý - elektronická kniha vyšla současně s tištěnou

Včera jsme na Palmknihy přidali Craisův zatím poslední román Podezřelý (V originále Suspect, 2013), ve kterém se potkávají dva osamělí hrdinové - Scott, obyčejný polda, který v přestřelce přišel o parťačku Stephanie, a Maggie, fenka německého ovčáka, cvičená na hledání výbušnin, která přišla o pána v bojích v Afghánistánu. Společně se pouštějí do nebezpečného pátrání po vrazích Stephanie.

Slovy oficiální anotace knihy: "Příběh Scotta a Maggie činí z téhle knihy víc než jen pouhou detektivku, je dojemnou sondou do psí duše, která nemůže nechat chladným žádného „pejskaře“. Milovníci napínavých kriminálních příběhů si pak užijí nečekaných zvratů a – jak už to u Roberta Craise bývá - také ohromujícího rozuzlení. Padouši se totiž často skrývají právě tam, kde by je nikdo nehledal."


Klikněte a prohlédněte si krimi novinku v e-shopu

Žádné komentáře:

Okomentovat