úterý 11. března 2014

SOUTĚŽ: Pojďte na večeři do restaurace, kde Bohumil Hrabal Obsluhoval anglického krále [VÝSLEDKY]

Dílo Bohumila Hrabala stojí v posledních letech poněkud mimo hlavní proud čtenářského zájmu. Stačí ale jen několik názvů a doma jsou i ti, kdo drželi knížku naposledy na základní škole - Ostře sledované vlaky, Něžný barbar, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Obsluhoval jsem anglického krále. Slavné knihy a stejně slavné filmové adaptace - Ostře sledované vlaky v režii Jiřího Menzela získaly dokonce v roce 1968 filmového Oscara. Většina Hrabalových knih je dostupná i elektronicky. U nás na Palmknihách samozřejmě také.

V letošním roce si Česká republika připomíná 100. výročí Hrabalova narození. Pořádají se výstavy, slaví města a místa, kde Bohumil Hrabal žil a psal. My jsme se rozhodli připojit se k oslavám 100. výročí slavného pábitele soutěží, ve které si zahrajete o opravdu stylovou výhru - o voucher na večeři v hodnotě 2 000 Kč v luxusní restauraci Sarah Bernhardt v pražském hotelu Paříž.

Právě tam totiž Bohumil Hrabal situoval svůj nejslavnější román, napsaný v roce 1971, vydaný v zahraničí v roce 1980 a v samizdatu o dva roky později, oficiálně pak až po sametové revoluci. Ano, hádáte správně - v hotelu Paříž slavný pábitel Obsluhoval anglického krále.

Soutěž probíhá od 12. do 25. března 2014, 28. března, kdy by se Bohumil Hrabal dožil 100 let, vyhlásíme vítěze. Zúčastnit se může každý, jen nezapomeňte, že hotel Paříž je v Praze - jinde než tady výhru uplatnit vážně nejde.

Dobojováno

Kdo je vítězem? Soutěžící s e-mailovou adresou vaclavkovi@seznam.cz. Napište nám prosím na support@palmknihy.cz, kam máme voucher zaslat nebo zda si jej vyzvednete osobně v naší kanceláři v Praze.

Ještě správná odpověď na soutěžní otázku - Bohumilu Hrabalovi bylo v době, kdy vydal oficiálně svoji první kniku, 49 let.


Účastí v soutěži vyslovujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení (newsletterů) internetového e-knihkupectví Palmknihy.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat