středa 21. května 2014

Knížka Život bez pšenice je low carb a paleo v jednom. A teď se slevou 50 %. No, nekupte to!

Vyřaďte z jídelníčku pšeničné výrobky a za měsíc máte deset kilo dole. Dieta hollywoodských hvězd funguje na každého. Cvičit nemusíte, jen na pšenici pozor!

Tak podobné návody v knížce Život bez pšenice nečekejte. Pravda, samotný název tak trochu svádí k domněnce, že uvnitř na čtenáře čeká další rychlodieta, v lepším případě návod, jak přežít bezlepkovou dietu. Ani jedno, ani druhé. Život bez pšenice je snad nejucelenější příručkou (tisíce odkazů included) nízkosacharidové stravy, kterou jsem zatím mohl číst.

Jistě, je tu Ferris a Čtyřhodinové tělo, ale to mi přišlo prostě moc sluníčkové a hipsterské (s prominutím), o paleo toho pak moc zatím nevyšlo, a přestože je na internetu hodně dobrých zdrojů, často si protiřečí a nejsou tak uceleně podané jako Davisova knížka.

A proč vlastně Davis mluví o pšenici? Protože sacharidy, které moderní přešlechtěné druhy pšenice a obilí vůbec, obsahují, působí na tělo jako jed - glykémii vystřelí do oblak (a pozor - celozrnné pečivo není o nic zdravější), s cholesterolem si dělá, co chce a hlavně: usazuje se jako viscerální tuk. Přeloženo: dělá velké pupky, pánské i dámské.

Davis se ale nezastavuje u pšenice, radí omezit všechny sacharidy, jídelníčky, které v knize ukazuje, jsou jídelníčky, které se nijak neliší od jídelníčku Čtyřhodinového těla. Low carb, high fat - méně sacharidů, více tuků. Tahle teze se celou knížkou táhne jako červená nit.

Ač placen za reklamu, v tomhle případě doporučím knížku sám od sebe a s velkou radostí, i když se nejedná o beletrii - mně osobně pomohla vcelku dost, i když jsem si napřed myslel, že na mase, vejcích a zelenině se nedá přežít déle než týden. Dá. A není to skutečně nic těžkého.

Knížku teď prodáváme za 99 Kč, normálně stojí 199 Kč. Doporučil by ji i za plnou cenu, takhle dvojnásob. Pokud hledáte dobře podložený zdroj informací o nízkosacharidové stravě + návody + jídelníčky - kupte. Jen ještě upozorním, že cena 99 Kč platí jen do 3. června.

A to je tak asi všechno, jdu si něco zakousnout. Plátek hovězího a špenát. Listový:)

Stáhněte si Život bez pšenice za 99 Kč (sleva 50 %)

2 komentáře:

  1. Ať si každý udělá názor sám, ale jak postupně čtete, doporučuje se postupně vyřadit pšenici... a žito, oves... kukřici... brambory... a vlastně skoro všechno. Živte se masem, zeleninou, řasami, ořech a semínky.
    Je opravdu evropská pšenice tak geneticky upravená jako ta, o které se tu píše? Snad to sedí na americkou realitu, ale ne na tu naši.
    Dramatické to tedy je, ale doporučuju při čtení trochu odstup.

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrý den,knihu jsem přeetla v listopadu 2013.Jelikož jsem trpěla na ekzém,který se neustále horšil,prostě jsem vyzkoušela vysadit pšenici.( testy mi neprokázali intoleranci lepku),přesto žiji bez pšenice dále.Vyhovuje mi to,nejsem tolik unavená a dokonce jsem i ztratila nějaká ta kila.

    OdpovědětVymazat