neděle 8. června 2014

Glosář Palmknih: Další hvězda severské krimi poprvé elektronicky, přísaha na Kindle a Grace v kině

Ani Larson, ani Nesbo. Podle mnohých je nejlepším autorem severských detektivek, a prý také nejčtenějším, Jan Arnald, švédský scénárista a literární kritik. Neznáte? Není divu. Detektivky píše jako Arne Dahl. Tohle jméno by vám už něco říkat mělo.

Bude komisař Hjelm elektronicky?

Vy jste se ptali nás, my se ptali v Mladé frontě. Nakonec se povedlo. Kmenový autor nakladatelství začíná v Česku vycházet elektronicky. Máme připraveny VŠECHNY česky dosud vydané detektivky Arne Dahla, postupně je zařadíme do prodeje. První už můžete stahovat - jmenuje se Misterioso a  Kerstin Holmová a Paul Hjelm, Dahlův hlavní hrdina, v ní vyšetřují vraždu tří obchodníků, kteří byli po pečlivém rituálu popraveni dvěma výstřely do hlavy z bezprostřední blízkosti.

Přísahám! Na Kindle

Svět už nikdy nebude jako dřív, další hranice byla prolomena - minulý týden byla poprvé v úředním aktu přísahy v americké státní správě použita čtečka. Stalo se tak při inauguraci Suzi Levine, nové americké velvyslankyně ve Švýcarsku, která složila přísahu na Kindle Touch.Kdy se podobného přístupu státní správy dočkáme u nás? Bude už taky příští český prezident přísahat na čtečku? A bude to Kindle, PocketBook nebo něco dalšího?

Kněžna Grace v kině, u nás...

Zahrála si v deseti hollywoodských filmech (jistě znáte Okno do dvora, Mogambo nebo Chyťte zloděje), na plátně se potkala s Gary Crantem či Clarkem Gablem, v polovině 50. let byla jednou z nejoblíbenějších hereček světa.

Jenže pak potkala na festivalu v Cannes monackého knížete Rainera III. a z Grace Kelly, filmové hvězdy, se stala Grace, kněžna monacká. Příběh slavné ženy, která zemřela na následky automobilové havárie v roce 1982, převedl letos na filmové plátno Olivier Dahan, titulní role se zhostila Nicole Kidman. 

Do českých kin film přichází v těchto dnech, my na Palmknihách jsme pro vás zároveň připravili zajímavou slevu na knihu, která je předlohou filmu. Akční cenu nasadíme 9. června.Žádné komentáře:

Okomentovat