neděle 22. června 2014

Glosář Palmknih: Máme multilicence a válečný zločinec Degrelle táhne do Ruska

(Z tiskové zprávy) Koupit tištěnou knihu a dát ji všem zaměstnancům k dispozici ve firemní knihovně nebyl nikdy problém. Jak to ale vyřešit v případě elektronických knih, jejichž půjčování ošetřuje licence? 

Z hlediska praktického využití se elektronické knihy chovají stejně jako software, proto se organizace musí k elektronické knize chovat obdobně a řešit licenci pro každého uživatele. Společnost Palmknihy proto přišla s novým řešením v podobě multilicence. Díky ní může firma koupit licenci na danou knihu pro všechny své zaměstnance za zlomek toho, co by dala za jednotlivé knihy. (konec citace)Ano, zlomek ceny - zatímco třeba jeden evýtisk Zákoníku práce s výkladem stojí 118 Kč, multilicence na 5 kusů stojí 354 Kč. Neomezená licence, kdy v rámci firmy můžete používat libovolný počet kusů, pak vyjde na 2 360 Kč. Když jste třeba společnost, která zaměstnává v účetním oddělení 50 lidí, jeden Zákoník v elektronické podobě vás vyjde na necelou padesátikorunu. A když jste firma, která má padesát poboček a v každé padesát účetních... koneckonců, spočítejte si úsporu sami.

My jen dodáme, že prodej multilicencí v našem podání není pouze tuzemská novinka, nic podobného zatím nefunguje nikde ve světě.

V současné době máme v nabídce 1308 titulů z oblasti práva, zdravotnictví, personalistiky, jazykové výuky či počítačové literatury, u kterých je možné zakoupit multilicenci na pět, deset nebo neomezený počet kusů. Stačí vybrat na Palmknihách vhodný titul (viz obrázek nahoře) a nakoupit tzv. "na ičo".

Knižní záznam Degrellova tažení do Ruska je jen pro silné žaludky

Léon Degrelle. Ve třicátých letech mladý belgický politik, zakladatel rexismu a strůjce pochodu na Brusel (inspiroval se Mussollinim), krátce před německým útokem na Belgii zatčený a internovaný ve Francii. Na svobodu se dostal s nástupem okupační moci, v roce 1941 pak dal dohromady belgické dobrovolníky, kteří bojovali na východní frontě jako divize SS Wallonia. 

Svoji válečnou anabází Léon Degrelle popsal v knize Tažení v Rusku 1941-45, a přestože je vyprávění hodně subjektivní (na sovětské straně se to hemží Mongoly, žlutými Asiaty, špinavými vesničany, na straně Degrellových spolubojovníků hrdiny, kteří chrání Evropu před svoločí z Východu), je zároveň neskutečně čtivým a otevřeným záznamem zvěrstev, která se na východní frontě páchala na obou stranách.

Knížku Tažení v Rusku jsme na Palmknihy přidali tento týden, najdete ji na tomto odkazu: Tažení v Rusku 1941-45.

Mimochodem, Léon Degrelle se za knihu uznání nedočkal. Na konci války sice ještě převzal z rukou Hitlera osobně vyznamenání, po německé kapitulaci byl v Belgii odsouzen k trestu smrti. V nepřítomnosti. Dožil ve Španělsku pod ochranou diktátora Franka. 

Žádné komentáře:

Okomentovat