neděle 29. června 2014

Glosář Palmknih: Nové Palmknihy a tip pro knihomoly na cestu do Chorvatska

Mise splněna. Tahle slova si budeme moci říct, pokud všechno dobře dopadne, v úterý 1. července někdy kolem čtvrté hodiny odpoledne. V tu dobu by totiž měla být završena migrace "starých" Palmknih na nové.

Cesta byla dlouhá, o změně jsme začali mluvit už před víc než rokem, objektivní i subjektivní překážky ale překlopení na novou verzi odsouvaly. Znáte to - některé věci potřebují uzrát a cesta ke kompromisu je někdy pořádně dlouhá. V úterý uvidíte sami. :)

Panovník Sedmi království Západozemí má sídlo v Dubrovníku

Do Chorvatska se jezdí k moři. A na Plitvická jezera, aby děti viděly, kde se natáčely filmy, na které se dívali jejich rodiče a prarodiče, když byli v jejich věku. Vinnetou, Old Shatterhand... hrdinové Divokého západu, který se přestěhoval na Balkán.

Do Chorvatska nově láká i fenomén zvaný Hra o trůny - část televizního seriálu na motivy stejnojmenné fantasy série G. R. R. Martina se totiž natáčela a natáčí právě tady. Pokud vám učaroval svět Sedmi království Západozemí a míříte do Dubrovníku, zajděte na místa, kde se natáčelo. Trsteno Arboretum, pevnost Lovrinejac jako sídlo krále Joffreye a další místa lze navštívit i bez průvodce. Další scény čtvrté série Game of Thrones vznikaly i jinde v Chorvatsku – ve Splitu (například v Dioklecianově paláci), Šibeniku či v Baškově Vodě.

Na cestu (nejen) do Dubrovníku přibalte dvě audionovinky

Tady si vypomůžeme texty, kterými je představují nakladatelé. Jedna je hlavně pro děti, druhá... to už necháme na vás.

Doktor Proktor a prdicí prášek
Knížka pro dítko, co není žádný prdítko! Knihy Joa Nesbøho nejsou jen pro dospělé, ale i pro děti! První dobrodružství s doktorem Proktorem právě začíná – originální příběh plný humoru, fantazie, slovních hříček a ztřeštěných situací tentokrát ve zvukové podobě v podání výtečného Davida Novotného doplněné původní hudbou a zvukovými efekty! Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou ze sousedství a dobromyslným, byť podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Do cesty se jim však nečekaně staví padouchové, jejichž zlovolným přičiněním se hrdinové ocitají ve víru řady nebezpečných situací, kdy jim jde doslova o krk. „Jmenuji se doktor Proktor. Jsem šílený prrrofesor. Nebo aspoň skoro šílený.“

Asfalt I. Poslední tři týdny

Audio vydavatelství Walker & Volf s.r.o. vydalo 24. června 2014 nejbrutálnější dílo české fantastiky, pekelný horor Asfalt od mága české hororové a noir literární scény Štěpána Kopřivy. První díl kultovního brutálně-satirického hororu „ASFALT I. Poslední tři týdny“ se valí do Čech a na Slovensko... Žoldáci neumírají. Žoldáci odcházejí do pekla… Po příchodu Kuffenbachova speciálního komanda do hlubin inferna Peklo teprve poznává, co je to pravé peklo. Pět žoldáků se rozhodne zatočit s celou Satanovou říší, a dělají to tak krvavě, že i ďáblové jsou šokovaní brutalitou cynických zabijáků. Peklo vyrábí z lidí asfalt, a nechtějte vědět, co vyrábějí z pekelníků naši antihrdinové. Anebo vlastně – chtějte to vědět!

Žádné komentáře:

Okomentovat