neděle 15. června 2014

Glosář Palmknih: Zaklínač e-knižní a knížky pro podnikatele s tisícovkou v kapse

Začalo to vcelku nevinně. Psal se rok 1986 a do soutěže polského časopisu Fantastyka se s povídkou Wiedźmin (Zaklínač) přihlásil osmatřicetiletý Andrzej Sapkowski. Nevyhrál, skončil na třetím místě. Byl ale položen základ, na kterém pak vyrostla jedna z nejpropracovanějších ság slovanské fantasy - Sága o Zaklínači. Roste mimochodem dosud, zatím poslední díl vyšel v polštině na konci roku 2013.

Zaklínač se postupně stal legendou nejen v rodném Polsku, velkou oblibu má v Rusku, Německu, ve frankofonních zemích nebo ve Španělsku. U nás vydává Zaklínače nakladatelství Leonardo, počínaje dnešním dnem také v elektronické podobě - Zaklínač I. už je v prodeji, další díly budou postupně následovat.

A pokud vše dopadne podle plánu, nový Zaklínačův příběh, který se překládá, vyjde v tištěné a elektronické podobě zároveň. Budeme u toho.

Začít podnikat se dá i s poslední tisícovkou v kapse

Co dělat, když přijdu o práci? Na každé volné pracovní místo připadne deset nezaměstnaných, úřad práce je místo, odkud vám pár měsíců chodí podpora, ale s hledáním práce vám moc nepomohou. 

Co takhle zkusit začít podnikat? Že na to je potřeba kapitál? Dříve to možná tak bylo, dneska ne. Do začátku stačí skutečně i pár tisícovek - na webové stránky, na zaplacení dobře zacílené reklamy, na oslovení prvních zákazníků. 

Co ale prodávat, jak a komu? To už je jiná. Ale možnosti jsou. A je jich víc, než byste si mysleli. Máte například koníčka a jste v něm opravdu dobří? Prodejte své znalosti těm, kdo sdílí stejné zájmy, ale teprve začínají - napište e-book, připravte on-line školení. Náklady minimální.

Že nemáte znalosti, které by stály za řeč? Naučte se něco netradičního. Třeba sushi. Nebo cokoli dalšího, oč je zájem a s čím se dá začít i se skoro prázdnou kapsou.

Inspirativními průvodci mikropodnikáním (podnikám, abych byl nezávislý/á a aby mě to dobře uživilo) jsou e-knížky z nakladatelství Jan Melvil Publishing. Minulý týden jsme přidali do nabídky Palmknih hned dvě - Zbraně vlivu a Startup za pakatel. Obě mají zázračnou moc - umějí otevřít mysl novým podnikatelským nápadům, učí čtenáře postavit se na vlastní nohy a přijmout zodpovědnost za vlastní život. 

Pokud jste právě přišli o práci a nevíte, co dál, nebo v zaměstnání nejste spokojeni a hledáte změnu, zkuste je. Sám autor těchto řádků, byť dlouhá léta podniká na volné noze, díky Startupu za pakatel dostal nápad, jak najít podnikání pro manželku, které po mateřské nemohla najít práci.

Tudíž - funguje to:)


Žádné komentáře:

Okomentovat