neděle 13. července 2014

Glosář Palmknih: Kam v létě za knížkami "naživo"? Možnosti tu jsou

Hrady, zámky, koupaliště, rozhledny, zoologická, hory, moře... Každý tráví léto po svém. Kam vyrazit, pokud patříte mezi knihomoly? Pár prázdninových tipů pro vás máme.

Měsíc autorského čtení

Zdroj: autorskecteni.cz
Peter May (autor románu Skála), Magdalena Platzová, Miloš Urban, Michal Hvorecký, Jaroslav Rudiš, Petra Soukupová. A další. Co jméno, to osobnost. Ve čtyřech evropských městech se i letos koná akce nazvaná Měsíc autorského čtení - Brno, Ostrava, Košice, Wroclaw. Tady celý červenec můžete potkat oblíbené autory a autorky. 

Třeba se někde spolu setkáme, i pro nás je "literatura naživo" vždycky velkým svátkem:) Projděte si program letošního ročníku.

Polabský knižní veletrh

Je sice až na úplném konci léta, na začátku září, ale pokud plánujete dlouho dopředu, je dobré vědět o něm už nyní. Letošní ročník veletrhu, který se koná 5.-7. září na Výstavišti v Lysé nad Labem, je věnován jedné z nejvýraznějších osobností české literatury 20. století - Bohumilu Hrabalovi, který by letos oslavil sté narozeniny. Vstupné je lidové (80 Kč), děti neplatí nic. A pokud umíte psát hodně stručně (ale opravdu hodně), do 15. srpna máte možnost zapojit se do literární soutěže o nejlepší mikropovídku nebo mikroverš.

Slam Poetry

Netradiční klání - vlastní text, žádné rekvizity a tříminutové vystoupení. Jestli Slam Poetry něco není, pak soutěží v recitaci nebo autorským čtením. Autor a přednášející v jedné osobě je zároveň performerem, jehož úkolem je jediné - zaujmout a oslovit diváky, navázat s nimi kontakt.

O prázdninách potkáte Slam Poetry na několika místech po celé republice, z velkých akcí třeba na Sázavafestu na konci srpna.

Muzeum knihy

I knihy mají své vlastní muzeum. Spadá pod Národní muzeum v Praze a najdete je ve Žďáru nad Sázavou. Přes léto je otevřeno každý den mimo pondělí, vstupné je symbolické (50 Kč), rodinná vstupenka vyjde na 80 Kč (dva dospělí a tři děti).

Letošní prázdniny jsou možná poslední šancí, jak muzeum ještě navštívit. Vedení Národního muzea totiž považuje expozici za "morálně překonanou" a chce žďárské Muzeum knihy, jediné v ČR, v říjnu uzavřít

Máte další tip? Přidejte jej do komentářů, děkujeme moc!

Žádné komentáře:

Okomentovat