pondělí 7. července 2014

Panenka je kniha, kterou si s žádnou nespletete

Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě.

Složitý děj a moře postav. Taková je Panenka Mo Hayder. Přitom všechny mají čtenáři co říct, žádná není vysloveně navíc. Hlavním hrdinou je stejně jako v předchozích knížkách Mo Hayder detektiv Caffery, který vyšetřuje případ pohřešované Misty. 

Příběh je napínavý a (pro mne) místy až nechutně krvavý.  A až do konce hodně zamotaný a řekla bych, že i s dočtením posledních odstavců zbylo několik tajemství neodhalených. Styl autorky? Pro mne naprosto úžasný a uchvacující. Čtenáře okamžitě vtáhne do děje a nenechá ho chladným, dokud knihu nedočte.

Panenka je kniha, kterou si s žádnou nespletete, příběh je založený na výborné zápletce. Sice jsem nečetla předchozí díly (a právě kvůli tomu jsem si zřejmě neoblíbila detektiva Cafferyho), nicméně po Panence na to rozhodně mám chuť. Řekla bych, že převážně milovníci hororů a thrillerů či nechutných věcí si zde přijdou na své. Já z ní zpočátku naprosto vystrašená, později naprosto nadšená.

Doporučuji!

Autorkou recenze je Millene Waver, blogerka. Najdete ji také na blogu milennesworld.blog.cz. Děkujeme!

Žádné komentáře:

Okomentovat