úterý 31. března 2015

Další pekelný thriller s kapitánem Strašákem

Matthew Reilly – Pekelný ostrovPřečetl jsem asi všechny knížky od Matthewa Reillyho, které u nás vyšly. Člověk je nejdřív zhltne, potom se nad nimi zamyslí a pak se k nim zase vrátí. Zápletka je vždy složitá a hlavní hrdina, většinou Strašák, přežívá jen uměním autora. Každý jiný by zemřel již v polovině knížky. Ale to je právě na tom to zajímavé, co čtenáře nutí k tomu, aby se ke knize vrátil a zkusil pochopit, co se vlastně stalo. Ať je to Polární stanice nebo Strašák a Armáda zlodějů čtenář hltá stránku za stránkou a jen kroutí hlavou a diví se, do čeho se Strašák zase zapletl a chce zjistit, co udělal.

V Pekelný ostrov jsem neměl nejdřív důvěru, protože v porovnání s ostatními knihami má jen méně než polovinu stránek a říkal jsem si, že Strašák nemůže stačit pozabíjet všechny nepřátele. Stačil a zvítězil, ale stejně jsem se vrátil k textu, abych si vychutnal děj.

Mohu jen doporučit. Čtenář může jen číst a snažit se co nejdříve dojít až na konec, aby zjistil co se vlastně stalo nebo může studovat text a přemýšlet, jestli je to možné. Ale o to tady vlastně nejde, jde jen o to aby se pobavil. A to nemusí mít Strašák ani svůj věrný Maghook.

Radek Hradečný

Elektronickou verzi knihy můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat