úterý 21. dubna 2015

Pojďte si přečíst příběh Anny Falcké..

Anna Falcká - Hana Whitton

 Kniha je románem ze 14. století. Vypráví příběh panovníka Karla IV. a jeho druhé manželky Anny. Věnuje se jen krátké části jejich života.
Už od samého začátku mě čtení bavilo, protože historii mám ráda. Podobnou knihu jsem zatím nečetla a tahle mě příjemně překvapila. Dobře a lehce se četla, text byl jednoduchý, žádné složité a těžké popisy a děj uběhl velice rychle. Při čtení jsem se pohybovala na více místech, v podstatě jsem sledovala příběh jakoby více pohledy, aby se nakonec vše sešlo u základní linie.

I když po většinu času bylo jasné kam jaká část směřuje, vůbec to na příběhu neubíralo. Bylo to zajímavé a myslím si, že se kniha zalíbí každému, kdo má rád knihy stylu například Jane Austen nebo jiných autorů věnujících se těmto 'dřívějším dobám', protože je to psané podobným stylem, i když v tomto případě je to psané moderní češtinou.
Na závěr knihy je napsaný epilog, kde je upřesněno, které části jsou pravdivé a historicky podložené, které byly upraveny nebo přidány a co vlastně dodnes neví ani historici a jsou to jen dohady. Což je opravdu dobrý nápad, vzhledem k tomu, že se kniha věnuje skutečným historickým postavám.

A abych to shrnula, rozhodně přečtení této knihy nelituji. Opravdu se mi hodně líbila. Jediné co bych vytkla je, že některé popisované úvahy postav a další informace se opakovaly několikrát a že vše bylo hodně jednoduché, předvídatelné a bez napětí. V konečném hodnocení uděluji čtyři hvězdičky.

Lucy Lillianne

Elektronickou verzi knihy můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat