úterý 5. května 2015

Pekelná šleha - tým Felixe Jonáše opět v akci

Martin D. Antonín: Kladivo na čaroděje 8 - Pekelná šleha

Osmý příběh ze světa Kladiva na sebe nechal čekat o malilinkato déle než jsme byli zvyklí. Zda se čekání na pokračování vyplatilo nebo ne, se dozvíte v této recenzi.
Tým Felixe Jonáše je opět v akci. Když za vámi přijde slizký chlapík, který hledá pohřešovanou přítelkyni a nabídne vám velký balík peněz, vezmete jeho případ a neptáte se na příliš moc detailů. Ale pokud zjistíte, že hledaná je obdařena nekontrolovatelnou magickou silou, je něco v nepořádku. Na první pohled banální případ se zamotává a tým Kladiva na čaroděje se dostane do nebezpečné hry s magickým retrovirem.

Autorem Pekelné šlehy je Martin „Darion“ Antonín, který je již pátým autorem, jenž přispěl do série svým umem. Střídání autorů rozhodně sérii prospívá. Zápletka osmého dílu je mixem hororu a fantasy, řízlá špetkou sci-fi, kombinace těchto žánrů vyúsťuje v zajímavě psaný příběh, který čtenáře jistě nadchne a nepustí. Oceňuji rychlý rozjezd, jenž udrží pozornost, v polovině však kniha lehounce ztrácí tempo, které se opět zvyšuje s rozuzlením příběhu.

Každý autor dává knize něco ze sebe, ať je to styl psaní, formátování textu či nadpisy kapitol. Antonín se drží, dovolím si říct, osvědčeného - klasického členění. Osmé pokračování
Kladiva však vybočuje názvy kapitol, které jasně vystihují každou část příběhu.
Příběh jako takový je doplněn odkazy na předchozí díly a čtenář si připomene, co se ve světě kladiva všechno už odehrálo. Kniha však funguje jako samostatný příběh, proto není nutné znát dopodrobna zápletky a děj předchozích knih.
Jak jsem již psal, kniha vás vtáhne a nepustí do té doby, než si ji přečtete. Krom zajímavého a
propleteného příběhu s detektivní zápletkou Vám osmý příběh party podivných individuí lehce polechtá i bránice. Ty momenty jsou fakt k nezaplacení, když se snažíte nesmát nahlas v MHD a pouze se potutelně usmívat, ale nejdete to, koukají na Vás ostatní spolucestující jak na blázna.

S kým se setkáme? Opět se uvidíme s nekrofilem Walterem, bouchačem Vincentem, pacifistkou Klaudií a samozřejmě jejich hlavou – Felixem Jonášem. Hlavní postavy dostávají téměř stejně velký prostor a užijete si do sytosti všech. V průběhu příběhu potkáme i pár známých, jako členkuSedmičky Ester von Blaskof a malou epizodní úlohu si střihne i jeden z démonských bosů, sám Rashil.

Chcete-li si pořádně odreagovat a uvolnit po dlouhém a namáhavém dni, rozhodně doporučuji sáhnout po osmém pokračování série Kladivo na čaroděje: Pekelná šleha. Krom oddechu Vám
Antonín naservíruje příběh, který přečte jedním dech a je plný uvěřitelně neuvěřitelných magořin. Jelikož nelze brát knihy moc vážně, snad jediným záporem může být délka. Útěchou nám však může být, že se brzy dočkáme dalšího pokračování.

Autor: František Matuška

Dostupné z: http://www.comixzone.cz/view/1574-pekelna-sleha-kladivo-na-carodeje-8

Elektronickou verzi knihy můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat