pondělí 13. července 2015

Co ukrývá dva tisíce let staré evangelium? Nejen o tom vypráví tato kniha..

Templářské tajemství

Autor: Chloe Pavlov


Námětem knihy je dnes velmi populární tajemství řádu Templářů. Příběh začíná hluboko v minulosti. Rok po vyvraždění celého řádu. Hlavní hrdina je mučen, aby prozradil, kam schoval Kašparovo evangelium, které pro Templáře získal. Když rytíř zjistí, že král za jeho tajemství nehodlá vyměnit životy dalších templářů, vzdá se naděje a v poslední chvíli svého života neustále opakuje zdánlivě nesmyslné poselství.
Kašparovo evangelium znovu ožívá v moderní době, kdy archeoložka v Indii objeví důkaz, že existovalo. Začne pátrat v archivech Vatikánu po dalších informacích. V té době zároveň umírá papež a připravuje se konkláve. Arcibiskup toužící po návratu církve k starým pořádkům, začne spřádat intriky. Únosem dcery indické archeoložky ji nutí k rozluštění templářské hádanky a nalezení skandálního evangelia. To se nakonec podaří otci její dcery. Kašparovo evangelium je nalezeno a přinese senzační odhalení. Dobro v tomto případě vyhrává a padouši jsou nemilosrdně zlikvidováni.
Příběh se odvíjí postupně a zpočátku jsou jednotlivé postavy izolovány. Dějové linie se začínají prolínat a skládat až v druhé polovině knihy, kdy zdánlivě nesouvisející osudy vytváří a dokreslují jeden celek. Na své si zde přijdou milovníci logických dedukcí.
Kniha se čte dobře, děj je velmi poutavý a zvědavost čtenáře pohání k dalšímu čtení.

Lenka Hlinšťáková

Elektronickou verzi knihy můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat