středa 25. listopadu 2015

Jedna pekařská soutěž, pět životních osudů...

Sarah Vaughanová: Láska s chutí makronky

Obchodní dům Eaden´s hledá po smrti Kathleen novou tvář, která bude reprezentovat značku. Výběrové řízení se koná prostřednictvím pekařské soutěže, do které je vybráno pět soutěžících, čtyři ženy a jeden muž.
Vicki je na mateřské dovolené a zoufale se snaží být dokonalou matkou svému synovi. Dlouho si odmítá připustit, že ji mateřství nenaplňuje.

Jennifer je žena, která se vyrovnává se syndromem opuštěného hnízda a odcizením od manžela. Zatímco ona se věnuje pečení, manžel trénuje na maraton a pravděpodobně si našel milenku.

Karen je přepečlivá hospodyňka a skrytá bulimička. Má spoustu traumat z období svého dospívání, která v sobě pečlivě dusí. Úzkostlivě kontroluje nejen svoje emoce, ale i tělo, prostor kolem sebe a pokud možno i svoje děti.

Claire je matka samoživitelka, nemá peněz na rozhazování, pracuje za minimální mzdu a výhra v soutěži by jí značně vylepšila život.

V průběhu knihy se blíže seznamujeme s hlavními hrdinkami a mezi kapitolami i se samotnou pekařskou ikonou Kathleen, které život připravil spoustu trápení v mateřství. Líbí se mi, jak se v knize prolínají různá časová období od života Kethleen až po různé úseky ze života soutěžících.

Všechny osudy napsal sám život a v příběhu každé z žen jsem se tak trochu našla. Uvědomila jsem si, že kniha nepíše nic nového ani převratného a přesto je těžké se od ní odtrhnout. Také jsem zjistila, proč čtu romány pro ženy, i když se náměty tak trochu opakují. Je to proto, že se jedná o příběhy nás žen a všechny je moc dobře známe a stále dokola prožíváme. Ať už se věnujeme rodině, kariéře, máme těžkosti ve vztahu s partnerem nebo s dětmi, tohle jsme zkrátka my.

Vřele doporučuju všem ženám, které si chtějí odpočinout, pobavit se a mít něco na zamyšlení.

Anna Potůčková

Elektronickou verzi knihy můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat