úterý 9. srpna 2016

První díl další slibné severeské krimi série, to je Lotosové blues

Kristina Ohlssonová: Lotosové blues

Velmi čtivá, napínavá kniha – super čtení na dovolenou. Velmi úspěšný advokát dostane zajímavý úkol. Má očistit ženu, která se přiznala k několika vraždám, že je nevinná….možná, že by také mohl najít jejího ztraceného synka.

Kdybych já nebo někdo z mých blízkých měl veliký problém, moc bych si přála najít někoho takového jako je Martin Benner – mladý, úspěšný advokát, který má krásný život a všechno co k tomu patří – dítě, milovanou ženu, obdiv dalších žen, není chudý……A má také jednu skvělou vlastnost, dovede se nadchnout, chce dokončit zadaný úkol i kdyby měl zemřít, kdyby měl přijít o všechno. Martin Benner je advokát, ale osudem je donucen zahrát si na „soukromé očko“, na detektiva na volné noze. Varování, aby to nedělal dostává od svého okolí – přítelkyně i kamaráda od policie, ale Martin chce vyřešit záhadu, chce mrtvou ženu očistit. Vyšetřování začíná ve Švédsku, ale pomalu je jasné, že se musí vydat i do Ameriky. Nechce tam letět, sám sobě slíbil, že tam už nikdy nepoletí, nechce se vracet do svého starého života, kde ho zklamal jeho otec. Při vyšetřování se dostane do konfliktu s policií ve Švédsku a pak i v Americe. Stále víc pochybuje o nestrannosti policie. Drogy, prostituce, veliké peníze to jsou položky, kterými lze snadno ovlivnit svědomí kohokoliv kdekoliv na světě.

Konec tohoto napínavého čtení je trochu otevřený a já se pořád nemohu rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne – a tak budu doufat, že to není konec…..

Knihu si můžete koupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat