středa 2. listopadu 2016

Co se vlastně děje v okamžiku blízkém smrti? Přečtěte si další poutavý thriller Larse Keplera.

Lars Kepler – Playground

Poslední příběh z pera Larse Keplera, pseudonym, za kterým se vlastně schovává manželská dvojice – Alexandr a Alexandra.

Detektivní romány Larse Keplera (Stalker, Svědkyně ohně či Hypnotizér i další) mám moc ráda, líbí se mi detektiv Joona Linna, zádumčivý Dán, který se při vyšetřování nebrání použít i trochu zvláštní metody jako je spolupráce s médiem.

Paranormální jevy jsou v tomto příběhu centrem. Jasmin Pascalova-Andersonova, příslušnice sil NATO se zúčastní bojů v severním Kosovu a při jednom zásahu je těžce zraněna, srdce jí přestane pracovat a ona zažije v tomto „bezvládí“ zvláštní stavy. Po těžké autohavárii se tyto stavy opakují… Jasmin se opět vrací do říše mrtvých, ale srdce jí nezradí a tak se probouzí. Zažije ale šok neboť její syn Dante musí podstoupit náročnou operaci, při které mu bude zastaveno srdce a Jasmin má strach, že si její malý syn neporadí, vždyť se neumí ani podepsat.

Napínavé čtení, kdy se mi hlavou stále honily pochybnosti – je to opravdu možné, vždyť už mnoho lidí vyprávělo o svých zážitcích v blízkosti smrti, ale pokud vím, tyto zážitky byly vždy pozitivní – lidé mluví o krásném světle, nádherné přírodě, svěžím povětří, ale ještě jsem neslyšela o krutostech, boji, korupci a přece tam lidé „žijí“, čekají na svůj osud a mají své touhy…

Knížku jsem dočetla, ale zvláštní dojmy zůstaly – tak jak to tedy je? Proč by nebylo možné, abychom se my hříšníci dostali do „pekla“, a je opravdu možný návrat? Když někdo prožil stav smrti a vypráví o krásných věcech, nikdo si nemyslí, že je to blázen, možná jsme spíš nakloněni k tomu mu trochu závidět. Je přece ale také možné, že je to jinak, že Jasmin má pravdu, ale nikdo o tom nechce mluvit, aby neskončil někde na psychiatrii…
Marie Valášková

E-knihu si můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat