středa 15. března 2017

Jaro se blíží, pojďte si přečíst knihu o tom, jak zhubnout a cítit se lépe

Colette Baron-Reid: Hubnutí pro ty, co si všechno moc berou

Přiznám se, že jsem si tuto knihu k recenzování vzala ze zvědavosti, co jiného by ještě v hubnutí šlo vymyslet. Jak spojovat psychiku s procesem hubnutí. Myslím, že jsem tajně doufala, že se dozvím něco, co mi pomůže, abych nemlsala. Nesplnilo to moje očekávání. Autorka se velmi snaží naučit čtenáře relaxační techniky, ale ne všechny fungují (u mě). Dost věcí opakuje pořád dokola.
Hned v začátku mě zaujalo, že autorka je bývalá narkomanka, vyléčená alkoholička a byla znásilněná gangem, z čehož se asi celý život snaží zotavit. To podnítilo moji zvědavost a vyhledala jsem si o Colette Baron-Reid podrobnější informace. Colette je mezinárodně uznávaná jako intuitivní poradkyně a pedagog, přednáší po celém světě. Její zvláštní schopnosti vidět u každého člověka obrázky ze života i budoucnosti, jsou důvěryhodné. Dokáže se napojit na člověka i na dálku. Je uznávanou autorkou několika knih, například Kouzelná mapa- Najděte smysl a magii svého životního příběhu, Nalezené kouzlo a význam v příběhu svého života. Tohle zjiš tění změnilo můj názor a dál jsem četla s větším zájmem.

V první části knihy se dozvíme, že máme k sobě být laskaví a naučíme se zvládat své emocionální energie pomocí různých technik. Jednou z technik je EFT. Technika emoční svobody. Prací s akupunkturními meridiány a jejich stimulací uvolňujete bloky v proudění vitální energie (známé jako čchi). Už jsem o tom slyšela a vím, že tato technika je opravdu účinná. Jenom myslím, že v této knize je jí věnováno málo času na opravdové využití.
Další technika je proces IN-VIZION, který má navodit stav mysli, kdy se člověk pozoruje jakoby z dálky a dokáže se odpoutat od problému a řešení bez emocionality.

Ještě se mi líbila technika Kluzký modrý štít. Když nás něco trápí, představíme si, že jsme uzavřeni v kapce vody a problémy se k nám nemůžou dostat, stečou po obalu kapky a jsou pryč.
Autorka doporučuje psát si deník, abychom hned viděli, kde děláme chybu v jídle i chování. Každý večer zhodnotit, co se nám ten den podařilo, co nás potěšilo, na co můžeme být hrdí. Je nutné se chválit. Nikdy si neříkat, jsem tlustá, ale jsem krásná a mám se ráda.

Co se týče stravování, autorka doporučuje stravování rostlinného původu a pokud bychom jedli maso, tak jedině ze zvířat z volných chovů.
Knížka je hodně psychologická a myslím, že se hodně opakuje. Ale určitě stojí za přečtení, protože otevírá nové pohledy na chemické procesy v našem těle, které ovlivňuje psychika.

Hana Raabová

E-knihu si můžete zakoupit zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat