úterý 30. května 2017

Další strhující příběh s Harrym v čele

Jo Nesbo: Žízeň

Tak Harry Hole se nám vrátil… Polepšený Harry, který nepije, zažívá štěstí po boku milované Rachel, přestal pracovat na policii a jen přednáší studentům. Jeho nevlastní syn Oleg, který jej velmi obdivuje, začal studovat policejní akademii….

Tak takhle idylicky začíná nový díl série s Harrym. Setkáme se se všemi bývalými kolegy Harryho, s jejich ambicemi, vztahy, nenávistí i žárlivostí – žárlivost – „Othellův syndrom“ je jedním z témat nového románu Jo Nesba, hlavní je ale vampyrismus.

Jo Nesbo je skvělý vypravěč, určitě se budete snažit knihu co nejméně odkládat, čtení moc nepřerušovat asi i proto, že děj je dost složitý a nebylo pro mne snadné se orientovat v myšlenkových pochodech Harryho. Možná se mi to zdálo až trochu překombinované. Harryho myšlenkové pochody, zvraty ve vyšetřování jsou působivé, ale občas se mi to zdá až moc komplikované.

Nemám ráda tolik krve – krev mi obecně nevadí, ale měla jsem někdy pocit, že tady jí bylo zbytečně moc. Já vím, krev k vraždě patří, ale tady je vlastně krev všude i ve vedlejší linii příběhu, možná mi to přišlo zbytečné.

Rozhodně se nabízí i otázka nad názvem díla – nechci moc přemýšlet o žízni vampyristů a tak si raději představuji žízeň Harryho – sice říká, že nepije, ale to neznamená, že úplně ztratil chuť na alkohol.

Na další pokračování čekali všichni – i já – netrpělivě, ale v průběhu čtení mi z toho nadšení moc nezbylo. Osobně se mi líbila víc série „Krev na sněhu“ a ještě šířeji mám radši příběhy Kurta Wallandera. Ale to jistě neznamená, že další díl, pokud vyjde, si nepřečtu.

Valášková

E-knihu si můžete zakoupit zde.

1 komentář:


  1. Hi there to every one, because I am in fact eager of reading this website's post to be updated regularly. It consists of fastidious data. www.gmail.com login

    OdpovědětVymazat